СУПЕР ЛИГА: Црно-бели рутински до победе у Железнику (ФОТО)

31.05.2017. 22:42
KK FMP KK Partizan
KK ФМП KK Партизан

Пантери нису успели озбиљније да угрозе Партизан.

Меч 13. кола КЛС Супер лиге ФМП – Партизан припао је црно-белима, који су славили резултатом 71:85.

Домаћи су само повели на старту утакмице 2:0, да би после све било у знаку гостујућег тима. У 8. минуту је на семафору стајало 5:18 (тројка Хечера), после чега су црно-бели наставили да повећавају разлику. Исти играч је минут касније погодио за 8:22, а на прву мини паузу се отишло код 11:22.

СУПЕР ЛИГА: Звезда НЕСТВАРНИМ резултатом демолирала Чачане! (ФОТО)

БЕЗ УСТЕЗАЊА: Радоњић рекао да ли ће рачунати на Симоновића и Волтерса у борби за титулу (ФОТО)

Тим из Хумске је одржавао петнаестак поена вођства у другој четвртини, да би пре краја првог полувремена одмакао на 21:42 у 18. минуту (Копривица).

KK FMP - KK Partizan
KK ФМП - KK Партизан

НЕОЧЕКИВАНО ИЗНЕНАЂЕЊЕ: Навијачи ПОЗДРАВИЛИ једног играча Борца као играче Звезде (ФОТО)

У наставку су пантери успели да донекле смање вођство Партизана, а затим и да се на крају трећег квартала примакну на 53:64. Раданов је тројком довео свој тим на „минус 10“, али су изабраници тренера Александра Џикића поново додали гас и повећали вођство.

После 30 минута игре, ФМП - #KKPartizan 53:64 @KLSrbije pic.twitter.com/2M4Mkv5B0P

Нису се предавали борбени домаћи, претили су Раданов, Апић и Човић средином последње деонице да сведу црно-беле на једноцифрено вођство, али с друге стране, Хечер, Врабац, Величковић и Бирчевић искусно су привели меч крају и рутински победили.

ФМП – ПАРТИЗАН  71:85 (11:22, 17:25, 25:17,  18:21)

ДВОРАНА: ФМП

ГЛЕДАЛАЦА: 600.

СУДИЈЕ: Војиновић, Јурас, Глишић

ФМП: Раданов 12, Човић 9, Давидовац 10, Апић 15, Лазаревић, Бурсаћ 6, Шешлија, Кутлешић, Љубичић 7, Радовановић 6, Каплановић, Болден 6.

ПАРТИЗАН: Ратковица 12, Врабац 11, Маринковић 9, Танасковић, Величковић 11, Мајсторовић 8, Бирчевић 11, Копривица 4, Андрић, Хечер 18, Пот 2, Карахоџић.

КЛС СУПЕР ЛИГА, 13. КОЛО:

Вршац – Динамик 73:77

Црвена звезда – Борац 111:56

Мега Лекс – Спартак 93:68

ФМП – Партизан 71:85

ТАБЕЛА: Црвена звезда 12-1, Партизан 12-1, ФМП 8-5, Мега Лекс 8-5, Динамик 5-8, Борац 4-9, Вршац 2-11, Спартак 1-12.