СУПЕР ЛИГА: Партизан славио, Брајма ОДУШЕВИО навијаче (ФОТО)

19.04.2018. 21:39
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели победили Војводину.

Кошаркаши Партизана победом су започели такмичење у Супер лиги Србије. Црно-бели су у дворани ''Александар Николић'' савладали борбену Војводину са 90:67 (28:10, 21:31, 18:13, 23:13), а пред навијачима је дебитовао и Амида Брајма и оставио одличан утисак показавши да ће бити значајно појачање у намери Партизана да се бори за титулу у домаћем шампионату.

ЛАКО И УБЕДЉИВО: Динамик ДЕКЛАСИРАО Вршац, блистао доскорашњи члан Партизана

КАКО БЕЗ ЊЕГА? Партизан ОСЛАБЉЕН на старту Суперлиге (ФОТО)

Озбиљно су изабраници Ненада Чанка схватили екипу Војводине и то су показали од старта меча. Иако су били без помоћи Марка Чакаревића, Новице Величковића и Квамеа Вона због повреда, црно-бели су лако градили предност против гостију којима је мало тога полазило за руком у првих 10 минута, дебитант у званичним утакмицама Амид Брајма је са два закуцавањаа загрејао атмосферу удворани ''Александар Николић''. То је најбоље показивао и семафор пошто је на првом малом одмору Партизан водио са 18 поена предности. Мада је деловало да ће преостале три четвртине бити лак задатака за црно-беле, Новосађани нису имали намеру да се одмах предају. Лале су заиграле боље у одбрани, Партизан је низао изгубљене лопте, а разлика је почела да се смањује. Убрзо су Новосађани успели да дођу на испод 10 поена заостатка, али је Партизан успео да заустави Војводину и одржава вођство од осам поена колико је имао на великом одмору.

KK Partizan

У трећој деоници је Партизан наставио да одржава предност, а ривали су играли готово поен за поен. У неколико наврата би Партизан правио поново двоцифрену предност, али се Војводина брзо враћала, а у тим тренуцима је Марко Пецарски заједно са Александром Аранитовићем водио главну реч код црно-белих који су на крају треће четвртине ипак успели да дођу до 13 поена преедности. Иако је Војводина имала двоцифрен број скокова у нападу, Партизан је ипак успео да повећа предност у последњих 10 минута и да у 35. минуту стекне предност 80:62 и тако и дефинитивно реши питање победника.