СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ: Убедљива Звезда СТОТКОМ преко Златибора (ФОТО)

27.04.2018. 20:39
Filip Čović
Филип Човић / Извор: МН Press

Рутинска победа.

Кошаркаши Црвене звезде су лако и убедљиво савладали Златибор 102:64 (30:19, 18:22, 29:22, 25:11) у четвртом колу Б групе Супер лиге Србије и тако се опоравили од пораза доживљеног у уторак од Борца у Чачку. Изабраници Душана Алимпијевића су против Златибора пружили много бољу и озбиљнију игру, па победа није долазила у питање ниједног тренутка, само је било питање који ће бити коначан резултат.

ВАЖНО ЗА ПАРТИЗАН: Позната СУДБИНА Радосава Петровића у Спортингу! (ФОТО)

ЦИЉ ЈЕ МЕДАЉА: Објављен списак Орлића за ЕП у Немачкој

ТРЕНИРАО ЈЕ ЦИБОНУ И ЦЕДЕВИТУ: Хрватска добила новог селектора (ФОТО)

Домаћин је меч отворио чврсто у одбрани, а до прве двоцифрене предности Звезда је стигла захваљујући тројкама Раданова, Лазића и Јанковића. У првом делу друге четвртине игране су јаче одбране са обе стране, било је мање поена, али је Звезда успела да додатно повећа предност и на полувреме оде са 17 разлике.

ЗВАНИЧНО СЕ ЗНА: Новак одлучио да ли ће играти на турниру у Ешторилу (ФОТО)

У наставку је домаћин појачао ритам, предност је константно била преко 20 поена, а почетком четврте деонице је порасла на преко 30и није се смањивала испод тога до краја меча. Максималних 36 (93:57). Звезда је имала чак шесторицу двоцифрених кошаркаша, а најефикаснији је био Никола Јовановић са 17 поена, 14 је дао Филип Човић, а 12 капитен Бранко Лазић. Тренер Звезде Душан Алимпијевић распоредио је минутажу и дао шансу свим играчима, осим Огњену Добрићу који се опоравио и све је ближи повратку на паркет, али је меч из предострожности одгледао са клупе. Код гостију је најефикаснији био Немања Симовић са 15, док су по 13 поена дали Младен Пантић и Драгослав Папић.

Црвена звезда – Златибор 102:64 (30:19, 18:12, 29:22, 25:11)
ДВОРАНА: Александар Николић у Београду. ГЛЕДАЛАЦА: 898. СУДИЈЕ: Глишић, Стефановић, Милојевић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рочести 10, Лазић 12, Омић 10, Јанковић 9, Раданов 8, Кешељ 11, Човић 14, Добрић, Јовановић 17, Давидовац, Лесор 2, Фелдин 9.
ЗЛАТИБОР: Симовић 15, Папић 13, Ризнић 4, Маројевић 2, Поповић 7, Тмушић, Величковић, Смоловић 2, Чорбић, Гуџић 8, Спасов, Пантић.

ДОШАО ДА НАПУНИ БАТЕРИЈЕ: Новак Ђоковић у Београду (ФОТО)

СУПЕРЛИГА, 4. КОЛО

ГРУПА А:

Црвена звезда - Златибор 102:64

Младост - Тамиш 79:84

Мега Бемакс - Борац Чачак (21)

ТАБЕЛА: Борац 3-0, Црвена звезда 3-1, Тамиш 2-2, Младост 1-3, Златибор 1-3, Мега Бемакс 1-2.