ДРАМА У ПИОНИРУ: Јагодић-Куриџа са бацања донео ПОБЕДУ Србији

25.11.2021. 19:14
Srbija - Letonija
Србија - Летонија / Извор: МН Press

Квалификације за Светско првенство.

Кошаркаши Србије победили су Летонију са 101:100 у Београду у првом колу квалификација за Светско првенство. Била је је ово утакмица у којој се играло за кош више, а изабраници Светислава Пешића су славили кошем Марка Јагодића-Куриџа са линије слободних бацања 2,8 секунди пре краја.

Најбољи услови за НАВИЈАЧКИ ТИКЕТ - Придружи се борби “вечитих“ и заради кеш

ТЕОДОСИЋ: На новом смо почетку, треба нам подршка навијача

ЗВЕЗДАШИ СУ ОВО ЧЕКАЛИ: Радоњић о ПОВРАТКУ Вајта

Слаба одбрана Србије је била оно што је обележило прво полувреме. Примљених 56 поена за 20 минута је ставрно катастрофално. Напад је био добар, а Летонци су сјајно гађали.

Квалификације за Мундобаскет, група А:

Србија – Летонија 101:100 (28:33, 24:23, 25:19, 24:25)

Хала: Александар Николић - Београд

Судије: Маријус Цјулин, Николас Маестре, Мехмет Сахин

СРБИЈА: Теодосић 21, Јовић, Смаилагић 15, Копривица, Јагодић-Куриџа 16, Новак, Ристић 9, Аврамовић 17, Раданов 8, Загорац 3, Трифуновић 5, Дангубић 7.

ЛЕТОНИЈА: Д. Бертанс 17, Чаварс 6, Гражулис 17, Курукс 6, Зорикс 14, Ате, Берзинс 1, Лакса, Ломаж 33, Мајерис 2, Пасечник 2, Скеле 2.

Наставили су Летонци да погађају и у наставку, али Србија је имала сјајног Аврамовића и Теодосића. Ипак, меч је добио дебитант  Марко Јагодић-Куриџа који има 34 године. Показао је да има полета као да је омладинац, а на крају је поеном са линије бацања донео трикјумф.

О судијама не треба трошити речи, али били су врло слаби. Можда су њихове две катастрофалне одлуке и покренуле тим Србије који је уз мало и среће дошао до победе.

Теодосић је има 21 поен, Аврамовић 17, Куриџа један мање, док је добар био и Смаилагић са 15.

КОд гостију невероватан је био Рихард Ломаж са 33 поена, уз шест тројки из девет покушаја.

Прва петорка Летоније је гађала за три поена 16/28, али осам промашаја играча са клупе (четири Партизанов Курукс) су допринеле да немају брилијантан шут.

У групи су поред Србије и Летоније, још и Словачка као и Белгија (славила као гостима у Левицама у првом колу са 83:57) којој изабраници Светислава Пешића гостују 28. новембра у 15 часова. Најбоље три иду у следећу рунду квалификација, где ће заједно са три првопласиране селекције из Б групе, створити нову групу, а одатле три репрезентације иду на Мундобаскет.

Уживо ток мече можете пратити овде.

40. минут
Фаул над Куриџом, Још само 2,8 секунди. Погађа прво и намерно промашује друго. ПОБЕДААААА Србије 101:100.
40. минут
Теодосић прави фаул и Ломаш погађа оба бацања 100:100. Тајм аут за Србију.
40. минут
Летонци промашују тројку, а Куруц прави пети фаул. На бацања иде Теодосић. Има још 23 секунде. Оба погађа и Србија води 100:98.
40. минут
Чаварс закуцава, али враћа Куриџа са линије бацања 98:98. До краја 45 секунди.
39. минут
Чист фаул за Србију. Судије су досудиле аут за Летонију. Имају још осам секунди за напад. 96:96
39. минут
Марко Јагодић-Куриџа са врхом ноге је закачио линију за три поена, али двојком је поравнао резултат - 96:96.
38. минут
Душан Ристић хвата лопту чпосле промаша Теодосића и погађа за 2 1. 94:95
38. минут
Дангубић враћа тројку. Свих седам поена је постигао у последњој деоници - 91:93.
37. минут
Гражулис трећа тројка из исто толико покушаја. 88:93.
36. минут
Ломаж је магичан шеста тројка из девет покушаја. 30 поена. 85:90. Враћа Аврамовић - 88:90.
35. минут
Судије су покренуле Србију 85:87.
35. минут
Судије настављају са шоу програмом. Свирана тенхичка Трифуновићу. Бертнас маши бацање, а Дангубић закуцава после акције за коју је било само 2,6 секунди - 83:87.
35. минут
Шоу румунског судије. Блокада после истека напада, али то су бацања за Летонију. Бертанс погађа само једно 81:87.
34. минут
Трифуновић смањује 81:86. Смаилагић повређен, али жели да остане у игри. Ипак, мора бити замењен, јер је најављена промена.
34. минут
Зорис тројком повећава разлику 79:86. Пешић мора да позове минут одмора.
32. минут
Летонци су отворили са серијом од 8:0 и имају велику предност 77:83.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Ломаж тројком враћа предност гостима 74:75. Загорац у последњој секунди за 77:75.
28. минут
Светислав Пешић зове тајм-аут 72:70.
27. минут
Одлични Теодосић повећава предност 70:66.
26. минут
Србија води после поена Раданова 68:66.
25. минут
Куриџа враћа тројку Ломажу 64:66.
23. минут
Смаилагић изједначује 58:58.
22. минут
Сјајна акција Теодосић-Аврамовић 54:58, Алекса поново поентира 56:58.
21. минут
Летонија има три прекршаја за 21 секунду.

III ЧЕТВРТИНА

20. минут
Теодосић тројка на секунд пре краја полувремена 52:56.
20. минут
Загорац прави фаул, Бертанс погађа тројку и додатно бацање 49:56.
20. минут
Бертранс повећава предност 47:52.
19. минут
Гости поново воде 46:47.
17. минут
Аврамовић тројком доноси вођство Србији 46:44.
16. минут
Тројка Смаилагића 43:44.
15. минут
Србија опет прети 40:44.
13. мионут
Поново Летонци стварају предност 33:40.
12. минут
Поравнање после бацања 33:33.
12. минут
Србија је кренула добро 32:33. После тајм-аута Јагодић-Куриџа има и додатно бацање.

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Много поена у првој деоници -28:33.
8. минут
Летонци имају опипљиву предност 20:26.
5. минут
Мењају се тимови у предности. После тројке Смаилагића изабраници Светислава Пешићча воде 14:12.