ВАТРЕНИ СРПСКИ ОБРАЧУН У НБА: Сјајни Боби Марјановић пресудио одличном Јокићу (ВИДЕО)

28.02.2018. 07:47
Boban Marjanović
Бобан Марјановић / Извор: Танјуг

Запажен био и Милош Теодосић.

Каква утакмица Денвера и ЛА Клиперса и какав учинак српских кошаркаша! Бобан Марјановић био је херој са клупе тима из Лос Анђелеса који је славио резултатом 122:120 у дуелу са тимом из Колорада у којем је поново Никола Јокић био један од најбољих. Марјановић је добио шансу у трећој четвртини и за 15 минута имао сјајан учинак - 18 поена, шест скокова уз шут за два поена 5/8 и са линије пенала 8/9. Милош Теодосић је у победничком тиму забележио 11 поена, пет асистенција и четири скока за 26 минута. Са друге стране, у екипи Денвера Никола Јокић је убацио 18 поена плус шест скокова и четири асистенције за 27 минута на паркету. Недовољно за расположене госте у чијим редовима је "експлодирао" Марјановић.

НЕЋЕ НИШТА ДА КРИЈЕ: Саша Павловић о Партизану и НОВОЈ каријери

НЕМА ВИШЕ ДИЛЕМЕ: Игокеа ОСЛАБЉЕНА пред гостовање Звезди

Када је реч о осталим играчима, у тиму Клиперса Лу Вилијамс који није био стартер, као ни Марјановић убацио је 25 поена, Остин Ривер 17, а Тајрон Волас 16. Међу Нагетсима истакао се Гери Херис са 23 поена, Вил Бартон је дао 19, док су по 18 постигли Вилсон Чендлер, Џамал Мареј, као и Јокић. Тако да је стартна петрорка уједно и "изнела" овај меч. Од резервиста, само је Пламли имао двоцифрени учинак - 10 поена.

Клиперси сада имају учинак 32-27, а Нагетси 33-28.

Осим поменуте тројке, на терену је био још један Србин. То је Богдан Богдановић. Његов Сакраменто је поражен од домаћина, Портланда са 116:99. За Блејзерсе (35-26), Демијен Лилард је убацио 26 поена (12 ас), док се Шабаз Напије "зауставио" на 20. За Кингсе, Зек Рендолф је убацио 20, Вили Коли-Стајн 17, а Богдановић је био трећи стрелац екипе, са 14 поена. Имао је и четири додавања и две украдене лопте.

Кливленд је био бољ од Бруклина, резултатом 129:123, а вече је обележио Леброн Џејмс са 31 поеном, 12 скокова и 11 асистенција. Краљу Џејмсу ово је био 12. трипл дабл у сезони, односно 67. у каријери. Такође, достигао је и бројку 8.000 асистенција. Иза Џејмса по учинку био је Џорџ Хил са 26 поена, док је на другој страни у редовима Нетса најефикаснији био Данђело Расел са 25 поена.

За само један поен, Мајами је био бољи од Филаделфије - 102:101.