ВЕСТ КОЈУ СУ ГРОБАРИ ЧЕКАЛИ: Играли су Ритас и Алба... Продужетак и велика ДРАМА! (ВИДЕО)

16.01.2019. 19:56
Grobari u Pioniru
Гробари у Пиониру / Извор: МН Press

Неизвесно до самог краја.

Кошаркаши Албе из Берлина победили су у гостима екипу Лијетувос Ритаса са 94:86 у овиру трећег кола групе "Е" Топ 16 фазе Еврокупа. Узбудљив меч виђен је у Литванији, где је гостујући тим после велике драме успео да у продужетку стигне до другог тријумфа у досадашњем делу такмичења.

НАВЛАЧЕЊЕ ЗА СИРИЈУ: Погледајте СКАНДАЛОЗНУ одлуку судије на мечу са Аустралијом (ВИДЕО)

ПАРНИ ВАЉАК УХВАТИО ЗАЛЕТ: Партизан кренуо са тренинзима... (ФОТО)

Ритас који је познат по одличном домаћем терену боље је отворио утакмицу. Литвански тим је имао предност током целог првог полувремена, иако је њихово највеће оружје шут за три поена затајио (2/12). Упркос тој чињеници домаћи тим је на полувремену водио са 36:33.

У наставку меча виђена је велика борба, а током треће деонице оба тима су смењивала у вођству. Ритас је био надомак тријумфа, али је Алба успела да кошем у последњим секундама одведе меч у продужетак и на крају рутински слави у додатних пет минута.

Ситуација у групи Е у којој наступа и српски представник Партизан додатно се закомпликовала,  пошто Монако и Алба сада имају једну победу више у односу на црно-беле и Ритас..