02.09.2019. 11:48
Venecuela
Венецуела

Хеислер Жиљент блистао.

У другом колу групе групе А, Венецуела је савладала екипу Обале Слоноваче 87:71 (26:17, 23:15, 24:24, 14:15). После пораза у првом колу од Пољске (80:69) Венецуеланци су уписали прву победу, док репрезентација Обала Слоноваче, након Кине, бележи и други пораз.

На старту утакмице Венецуела је побегла на плус 11, да би на крају прве четвртине било плус 9 (26:17).

АЈДЕ ДА ПИ*КИ* У ЦИК ЗОРЕ: НБА звезда ОГОРЧЕНА на челне људе ФИБА

ПОТПУНО ОТКАЧЕНО: Мута дао НОВИ НАДИМАК Јокићу! Сви су плакали од смеха

ЗАТО ЈЕ НАЈВЕЋИ: Џордан ОПЛЕО по Америма и објаснио умишљеним звездама како би требало да се понашају

У другој четвртини наставило се у истом ритму, Венецуела је постепено повећавала предност, на одмор се отишло са плус 17.

Надовни домаћин на овој утакмици је наставио у истом ритму, и рутински привео утакмицу крају 87:71.

Хеислер Жиљент предводио је победника, одиграо је феноменалну утакмицу, уписавши 31 поен (6/7 за два, 6/11 за три) уз шест асистенција. Код поражене екипе истакао Шарл Абуо са 16 поена.

Следећу утакмицу Венецуела игра са домаћин првенства, репрезентацијом Кине, и покушаће да избори пласман у наредну фазу Светског првенства. Обала Слоноваче ће у последњем колу покушати да се домогне прве победе над екипом Пољске.