31.08.2019. 12:53
Rusija
Русија

Велика борба вођена у Вухану.

У првом колу групе Б, Русија је савладала репрезентацију Нигерије 82:77 (18:13, 22:22, 18:23, 24:19). Ослабљена Русија је ипак смогла снаге и победила Нигеријце који су били фаворити у овој утакмици.

МУНДОБАСКЕТ: Пољаци сигурни на старту, Соколовски зауставио Венецуелу (ВИДЕО)

МА, БОБИ ЈЕ ТУ ГЛАВНИ! Богдан БЕЗ длаке на језику о Марјановићу! (ФОТО)

ПРЕШАО ИГРИЦУ! Потез Богдана Богдановића на старту меча са Анголом ЗАПАЛИО Србију! (ВИДЕО)

На старту утакмице Руси су имали плус 11, ипак Нигеријци су на крају првог периода смањили на минус пет.

До полувремена се играло у истом ритму, веома уједначено, разлика је остала непромењена.

У другом полувремену, резултат се смењивао, у последњу четвртину ушло се са нерешеним резултатом.

Резултатска клацкалица се наставила у последњем периоду, Нигеријци су имали плус осам, међутим на крају Русија је била концентрисанија у драматичној завршници и однела прву победу на шампионату.

У победничкој репрезентацији истакли су се Кулагин са 16 и Воронцевич са 14 поена. Код екипе Нигерије најефикаснији је био Окогије са 18 поена.

Ово је други међусобни сусрет ове две репрезентације, 2012. године Русија је савладала Нигерију 85:77.