КАНАЂАНКА ПОМЕРИЛА ГРАНИЦЕ: Ово НИКАДА нико није УРАДИО на Олимпијским играма!

28.07.2021. 06:08
Peni Oleksjak
Пени Олексјак / Извор: Реутерс

Исписала историју.

Канадска пливачица Пени Олексијак освојила је бронзану медаљу у трци на 200 метара слободним стилом и ушла у историју спорта "земље Јаворовог листа" као прва спортистикња која је освојила чак шест медаља на Олимпијским играма!

ПАО ЧАВИЋЕВ РЕКОРД: Барна испливао НАЈБРЖЕ време у историји Србије, али остао без ФИНАЛА! Срушен ПОДВИГ из Пекинга

КАКАВ ПРЕОКРЕТ: Немци остварили први тријумф у Јапану и ИЗБАЦИЛИ афричку селекцију!

ФЕНОМЕНАЛАН УСПЕХ: Србија у ФИНАЛУ, Мачковић и Васић ЗАБЛИСТАЛИ у Токију!

Пени је то пошло за руком у Рио де Жанеиру и Токију, а пре трећег места у Јапану на 200 метара слободним стилом, освојила је још по две бронзе и сребра, као и једну златну медаљу.

Олексијак је у Токију у штафети 4x100m узела сребро, док је у Бразилу у истој дисциплини заузела треће место, као и на 4x200m штафетно. На 100 метара слободно је пре пет година узела злато, а сребро на 100 метара лептир.

У Токију јој је у трци на 200 метара слободним стилом време 1.54:70 донело нову, шесту олимпијску медаљу, а Аријарн Титмус је узела злато и поставила нови олимпијски рекорд. Аустралијанка је с временом 1:53. 50 надмашила Алисон Шмит, која је у Лондону пливала 1:53.61.

Аријанрн Титмус је „одузела“ злато Кети Ледецкој, шампионки из Рија. Американка је завршила тек као пета, а сребрна медаља сијаће на грудима Сиобхан Бернадет Хјуи.

Погледајте како изгледа Ана Семенович бивша руска клизачица.