23.07.2021. 07:13
Jovana Arsić
Јована Арсић / Извор: Фото: Printscreen/Twitter/Team Сербиа

Квалификације завршила на трећем месту.

Олимпијске игре су почеле и за српске такмичаре. Лед је пробила репрезентативка у веслању Јована Арсић, која је у скифу успела да се пласира у четвртфинале. Она је у својој квалификационој групи завршила трку на трећој позицији са временом 7,46:74.

ПОЗОВИТЕ ЗА МЕНЕ АГАСИЈЕВУ СУПРУГУ, ПИТАЈТЕ ЈЕ САМО ОВО: Ђоковић у Токију октрио ко једино може да му помогне да освоји ЗЛАТНИ СЛЕМ

НЕРВОЗА ПРЕД СТАРТ ОЛИМПИЈСКИХ ИГАРА: Ђоковић сломио рекет у Токију (ФОТО)

УЗБУНА НА ИГРАМА: Медвед виђен у близини борилишта

Пре ње су на циљ стигле такмичарке из Новог Зеланда и Холандије. Ема Твиг је имала време 7:35,22, а Софи Свинг 7:39,96. Арсићева је од почетка трке држала трећу позицију. И на 500, 1000 и 1500 метара била је на том месту.

Јована Арсић / Извор: Фото: printscreen/Twiter/Team Сербиа

- Задовољна сам како сам одвеслала трку. У понедељак ме очекује четвтрфинале, ово је био добар почетак. Имам много снаге, тако да се надам да ћу да оправдам очекивања и да ћу се пласирати у полуфинале. То ми је следећи циљ - рекла је Јована Арсић после трке.

Уз Јовану Арсић, експедицију Србије у овом спорту чини још двојац Милош Васић – Мартин Мачковић, који ће веслати на отварању другог дана. Подсетимо да је наш тим имао отежавајуће околности током припрема, због позитивног теста на корону Милоша Васића приликом слетања у Јапан. Сви су морали у карантин, у коме су провели више од десет дана.

Управо због тога, припреме за највећу спортску планетарну смотру потпуно су отишле у другачијем правцу. Јована је радом на ергометру успела одржавала форму и одмах заблистала на старту Олимпијских игара.

- Била сам резервисана на крају, не знам да ли је то паметно или није. Сачувала сам много снаге. Следећа трка ће бити тежа. Најбитније је да је први циљ остварен. Ово је било упознавање са стазом и конкуренцијом, добро је прошло. Карантин нам је све отежао, због тога сам имала трему. Изгубили смо више од две недеље веслања, а овде је сваки тренинг битан. Добро је све прошло за моје стандарде - истакла је Арсићева.

Погледајте како изгледа Наталија Вајдова, ћерка Марјана Вајде.