НИШТА ОД СЕНЗАЦИЈЕ: Кенгури умало да направе КОШМАР Тиму СНОВА (ВИДЕО+ФОТО)

11.08.2016. 08:20
Drim tim
Дрим тим / Извор: Реутерс

Аустралија пружила за сада најјачи отпор фаворизованим Американцима.

Амерички Дрим тим је кроз иглене уши дошао до победе против храбре Аустралије! "Кенгури" су после победе над Србијом одиграли фантастичан меч против селекције САД и чак водили почетком последње четвртине, али су на крају НБА асови славили са 98:88

Американци су на припремама добијали утакмице са више од 40 разлике у просеку, на Играма су у прва два кола демолирали Кину и Венецуелу са истом таквом разликом, а онда су наишли на разгоропађене Кенгуре!

Аустралија је одиграла невероватну утакмицу, малтене учинила да завлада паника у редовима САД и на крају је славно "погинула". На крају првог полувремена било је 54:49 за Аустралију. Без имало респекта "кенгури" су се супротставили "тиму снова" и играли своју игру.

Група А, 3. коло:

Србија – Француска 75:76

САД – Аустралија 98:88

Венецуела – Кина 72:68

Табела: САД 3-0, Аустралија 2-1, Француска 2-1, Србија 1-2, Венецуела 1-2, Кина 0-3.

Трећи период игре добили су Американци, али на почетку последњег било је 72:70 за Аустралију кошем Инглеса. И ту су стали... НБА асови су стегли одбрану, заиграли озбиљније него икад у последњих неколико година и мало по мало направили преокрет и побегли на безбедних 85:78.

Дали су Аустралијанци све од себе да поново ухвате прикључак, али 86:90 било је најбоље што су успели, с тим што је одмах у следећем нападу Кајри Ирвинг постигао тројку за САД и решио меч.

Најефикаснији у победничком тиму били су Кармело Ентони са 31 и Кајри Ирвинг са 19 поена, док су Аустралију предводили Пети Милс са 30 и Ендрју Богут са 15 поена.

У наредном колу, у петак, САД ће играти против Србије (00.00), а Аустралија ће одмерити снаге са Кином (19.15).

САД-АУСТРАЛИЈА 98:88

(29:29, 20:25, 21:13, 28:21)

САД: Батлер, Дурент 14, Џордан 3, Лаури 7 Барнс, Де Розен, Ирвинг 19, Томпсон 6, Казинс 6, Џорџ 5, Грин 7, Енони 31.

АУСТРАЛИЈА: Калдинг, Милс 30, Богут 15, Инглес 7, Делаведова 11, Брокхоф 2, Берстроу 6, Лиш, Бејнс 4, Андерсен 13, Мотум, Мартин.