СРБИЈА У ЧЕТВРТФИНАЛУ: Јапанци се понадали, али је онда кренуо СРПСКИ ЦУНАМИ (ФОТО)

15.08.2016. 01:35
Živko Gocić
Живко Гоцић / Извор: Реутерс

Коначан поредак у групи биће познат после дуела Бразила и Мађарске.

Ватерполо репрезентација Србије се пласирала у четвртфинале Олимпијских игара у Рио де Жанеиру, победом над Јапаном, резултатом 12:8 (2:5, 3:0, 4:2, 3:1). У једном тренутку, Јапанци су имали и предност од 5:2, али је онда ипак квалитет дошао до изражаја. Уследила је серија од пет голова светских и европских првака од која је и трасирала пут ка победи. Као што је речено, овим тријумфом је обезбеђен пласман међу осам најбољих, али са којег места у групи А још се не зна. О коначном поретку у групи све ће се дефинитвно знати после меча Бразила и Мађарске.

У групи Б пласман даље су обезбедили Шпанија, Хрватска, Италија и Црна Гора, а о калкулацијама више прочитајте ОВДЕ.

Најефикаснији у нашем тиму био је Филип Филиповић са шест голова, док је Душко Пијетловић два пута погодио мрежу противника. По гол су дали Слободан Никић, Душан Мандић, Стефан Митровић и Милош Ћук.

Повели су Јапанци голом Каига Окаве, после контранапада. Азијска екипа је кренула уз пресинг, па наш национални тим није искористио прва два напада. Ипак, у следећем нападу, Филип Филиповић је искористио петерац, за изједначење. Који Такеи је међутим веома брзо дао нови гол за Јапанце, за нову предност од 2:1. Исти играч је убрзо повећао на 3:1. Када су Јапанци повели са 4:1, селектор Србије Дејан Савић био је приморан да тражи тајм-аут. Одмах затим, Слободан Никић је са два метра без проблема убацио лопту у гол. за 4:2. После одбране голмана Митровића, као и нове добре одбране нашег тима, Јапанци су искористили контру, а Такеи је повећао на 5:2. То је уједно био и крај прве четвртине.

До половине друге четвртине није било голова, а Србија није ни после покушаја Никића са метар успела да смањи предност Јапанаца. У наредном нападу није успео ни Андрија Прлаиновић, па је Савић опет тражио тајм-аут. Тек на 2:15 минута до краја полувремена, Филиповић је поново био сигуран са пет метара (5:3). Већ у следећем нападу, Душко Пијетловић је искористио грешку Јапанаца и смањио на 5:4. Полувреме се завршило резултатом 5:5, а стрелац је био Душан Мандић, за мирнији наставак меча.

Nikola Jakšić
Никола Јакшић / Извор: Реутерс

Филиповић је својим трећим голом Србији донео прво вођство у овом мечум, а исти играч је погодио и за 7:5. Асистент је био Прлаиновић. На 7:6 смањио је Кадоно, искористивши играча више. Убрзо, Пијетловић и Стефан Митровић су донели нову предност, од 9:6. После новог поготка Филиповића било је и 10:7. "Рафал" је наставио и у наредним минутима, за 11:7. На 12:8 повећао је Милош Ћук. То је био и коначан резултат.

Меч су уживо посматрали и бивши репрезентативци Владимир Вујасиновић и Данило Икодиновић, као и некадашњи фудбалер Црвене звезде Дејан Рамбо Петковић. На лицу места су биле и наше кошаркашице.

Србија - Јапан 12:8 (2:5,3:0,4:2,3:1)

Играч више: Србија 6 (3), Јапан: 6 (2)

Два играча више: Србија 1 (0)

Петерци: Србија 2 (2), Јапан 2 (2)

СРБИЈА: Г. Пијетловић, Мандић 1, Гоцић, Ранђеловић, Ћук 1, Д. Пијетловић 2, Никић 1, Алексић, Јакшић, Филиповић 6, Прлаиновић, С. Митровић 1, Б. Митровић. Селектор: Савић.

ЈАПАН: Танамура, Адаши, Араи, Шига, Јанасе, Илда, Шимицу, Кадоно 1, Такеи 5, Јасуда, Окава 2, Хазуи, Фукушима. Селектор: Омото.