13.10.2021. 21:57
ŽOK Ub
ЖОК Уб / Извор: МН Press

Рутински тријумф.

Одбојкашице Уба пласирале су се у 3. коло квалификација за ЦЕВ Лигу шампиона 2022. Уб је у другом мечу 2. кола одиграном у дворани Магнет у Брчком, победио Јединство из Брчког са 3:0, по сетовима 25:16, 25:14 и 25:15, после 64 минута игре. Идентичних 3:0 за шампиона Србије било је и у првом мечу, пре седам дана.

ПОСЛЕ БРИЉАНТНЕ ПАРТИЈЕ: Радоњић не крије шта је саопштио играчима на полувремену

"СРБИНЕ, ЧАКИЈА ТИ НЕ ГИНЕ" Стигла казна за Хајдук због ових повика! Да ли је довољна?

ИЗГУБИЋУ МИЛИОНЕ - НИСАМ ВИШЕ АНТИВАКСЕР: Карји Ирвин се предомислио и ускоро ће се ВАКЦИНИСАТИ

Уб је од почетка меча био доминантнија екипа на терену. Јединство је боље отворило уводни сет и повело је са 4:1, али су Убљанке брзо преокренуле резултат у своју корист. Повеле су са 8:5, па са 17:7, да би сет решиле са 25:16.

Наставио је гостујући тим са сјајном игром и у другом периоду. Изабранице Маријане Боричић су од почетка до краја сета биле добре у нападу, а још боље у одбрани и освојиле су сет са убедљивих 25:14. И тада је веч све било готово по питању пласмана даље.

У трећем сету је било 25:15 и то је било довољно за максималну победу Убљанки.

Уб ће у 3. колу квалификација за Лигу шампиона 2022. играти против победника двомеча Олимпијакос Пиреј (Грчка) – Минчанка Минск (Белорусија). Олимпијакос је био бољи у првом мечу са 3:2 (25:21, 25:27, 25:23, 20:25, 15:13).

Победник 3. рунде квалификација играће у Е групи Лиге шампиона 2022. у којој су италијански Имоко Конељано, пољски Хемик Полице и мађарска Ниређхаза.