БРЕЈДИ КАО ЖИКА: Династија се НАСТАВЉА! Њу Ингланд ОСВОЈИО 53. Супербоул! (ФОТО)

04.02.2019. 08:06 14:38
Tom Brejdi
Том Брејди / Извор: Реутерс

Пљуштали рекорди у Атланти.

Спектакл није испунио очекивања! У финалу 53. Супербоула, Њу Ингланд је вратио титулу изгубљену прошле сезоне од Филаделфије и резултатом 13:3 савладао ЛА Ремсе, а меч у Атланти остаће упамћен по рекорду од најмање поена у историји овог такмичења, када је реч о борби за велики пехар!

Био је то шести Ломбардијев пехар у витринама Партиота, који су се синоћним тријумфом изједначили на вечној ранг листи са Питсбург Стилерсима. Уједно, легендарни Том Брејди сместио је у свом деветом финалу, сместио рекордни шести пехар у своје витрине и на најлепши начин најавио завршетак блиставе каријере.

Пронађен авион НАСТРАДАЛОГ Емилијана Сале! (ФОТО)

ДА ЛИ ЈЕ ДОНЕО ИСПРАВНУ ОДЛУКУ? Звезда Наполија одлази у Кину... (ФОТО)

NFL
НФЛ / Извор: Реутерс

Оно што се дешавало на терену било је, најблаже речено, ужасно. Никад досаднија игра оба тима, сведена на гранитну одбрану, иако је у претходним мечевима убојити напад представљао најјачег адута Њу Ингланда.

Патриоте су и боље отвориле меч. Кренуло је од одличног враћања почетног ударца Кордорела Петерсона, па до неколико сјајних трчања Сонија Мишела и Џејмса Вајта. Дошао је Њу Ингланд до 35 јарди од енд зоне Ремса, али онда је Брејди из првог покушаја бацио интерсепшн у руке Литлтона.

Тим из Лос Анђелеса није реализовао освојен посед, односно, одбрана Њу Ингланда је сјајно реаговала и Џеред Гоф је завршио први драјв већ после стартна три покушаја. И наредни драјв екипе из Бостона је обећавао поене, иако су на почетку истог имали ветар у леђа у виду досуђене контроверзне казне за Ремсе у трећем покушају који је био заустављен. Победнички састав је морао да са 46 јарди постигне филд гол за прве поене, али је Стивен Гостковски шутирао поред десне стативе.

САМОУБИСТВО РУКОМЕТАША БОШКОВИЋА: Ташта није УСПЕЛА да му отме оружје

LA Rems
ЛА Ремс / Извор: Реутерс

ЛА Ремси су у другом драјву коначно успели да дођу до првог дауна, али ни тада нису успели да пробију одличну одбрану екипе са Фоксбороа, па су били принуђени да пантују. И поред тога, до краја прве четвртине ни Патриоте нису успеле да поентирају, па у првих 15 минута није било поена, што се не памти у историји Супербоула.

Ремси никако да дођу до озбиљног нападачког ритма, тако да су и трећи пут испуцали лопту у руке Патриотама, које су коначно поентирале. Нису ни овог пута ушли у црвену зону, али је макар Стивен Гостковски био прецизан за три поена са 42 јарди, за разлику од првог промашаја са четири јарда веће раздаљине.

Мало ко је претпостављао да ће то бити једини поени до полувремена, али одбране Ремса и Њу Ингланда су маестрално деловале, па су Патриоте на великом одмору водиле са 3:0.

НИ РЕМСИ, НИ ПАТРИОТЕ: Ове ЛЕПОТИЦЕ ће бити највеће ЗВЕЗДЕ Супербоула (ФОТО)

Nju Ingland
Њу Ингланд / Извор: Реутерс

Како се завршила друга, тако је почела трећа четвртина. Мада, Ремси су почели да дају неке знаке живота у нападу, али тек у осмом драјву нису пантовали, што је нови негативан рекорд у финалима Супербоула. Овај драјв је завршио Грег Зурлајн погодивши са 53 јарда за филд гол и изједначење 3:3. То је било све у трећој четвртини, па ни после 45 минута није виђен тачдаун, што се такође никад није десило у богатој историји Супербоула.

Навијачи на Мерцедес-Бенц стадиону у Атланти видели су, међутим, тачдаун! Реализовали су га Патриоте седам минута пре краја. Претходно је сјајно ухватио пас Роб Гронковски на јард од енд зоне, после чега Сонију Мишелу није било тешко да истрчи за тачдаун и доведе Њу Ингланд до новог вођства, испоставиће се, недостижног за Ремсе (10:3).

Екипа из Лос Анђелеса је бацила све карте на напад. Гоф је два пута тражио Брендина Кукса у енд зони. Први пут је завршила лопта у његовим рукама, али му је Стефон Гилмор избио. Могуће да је при том направио и прекршај за пас интерфиренс, међутим, арбитри су остали нему. Пресликана ситуација виђена је у следећем нападу, ипак, Гилмор је чисто ухватио и забележио интерсепшн четири минута и 19 секунди до краја, што је било довољно за повратак титуле у Бостон.