ЕП У РУКОМЕТУ: Пораз Србије од Белорусије на опроштају од шампионата (ВИДЕО+ФОТО)

24.01.2018. 17:33
Rukometna reprezentacija Srbije
Рукометна репрезентација Србије / Извор: МН Press

Србија остварила само једну победу.

Репрезентација Србије је поразом од Белорусије 27:32 (11:16) окончала учешће на ЕП у Хрватској. Орлови су у Загребу поново потврдили да су далеко од европског врха, Белоруси су од старта до краја меча потврдили да су у овом тренутку бољи и да нису случајно савладали Србију у Нишу током квалификација за ЕП. Орлови су тако ЕП у Хрватској окончали са само једном победом, против Исланда, и чак пет пораза.

БАРАЖ ЗА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО: Србија може на Црну Гору и у рукомету

ПРОБЛЕМИ ЗА АЛИМПИЈЕВИЋА: Звезда десеткована улази у меч против Олимпијакоса

Белоруси су већ у првом полувремену наговестили да ће лако стићи до победе против Орлова. Предност Белоруса је постепено расла, до максималних плус пет (13:8) колико је било и на полувремену (16:11).

ТУМБАКОВИЋ: Сви знамо колико је јака Србија

МУТУ: Србија није више јака као 2009. године (ФОТО)

У наставку игре слика се није много променила, све што су Орлови успели је да у неколико наврата смање на минус три, али даље од тога нису могли. Белоруси су и дефинитивно решили питање победника кад су у 49. минуту отишли на плус 6 (26:20). Орлови нису могли да се снађу на "брзи центар" који су Белоруси често практиковали и користили.

ЛУКСУЗ: Хотел у којем ће одсести фудбалери Партизана је прави мали ГРАД (ВИДЕО ФОТО)

ГРОБАРИ У НЕВЕРИЦИ: Марковић ПОЈАЧАВА Звездин братски клуб!

Петар Ненадић је са пет погодака био најефикаснији играч Србије, док су Вања Илић и Петар Ђорђић постигли по четири гола. Пуховски је био најефикаснији у Белорусији са девет голова. Андреј Јуранок је додао пет, а Џианис Рутенка четири гола. Салдаценка је уписао чак 22 одбране.

ПОТПИС САМО ШТО НИЈЕ: Бивши српски репрезентативац на прагу преласка у ВЕЛИКИ француски клуб

Друга рунда Европског првенства:

Група 1 (Загреб)

Пренети резултати: Француска – Белорусија 32:25, Француска – Норвешка 32:31, Норвешка – Белорусија 33:28, Србија – Шведска 25:30, Србија – Хрватска 22:32, Шведска – Хрватска 35:31.

18. јануар: Србија – Норвешка 27:32, Хрватска – Белорусија 25:23.

20. јануар: Француска – Шведска 23:17, Хрватска – Норвешка 32:28.

22. јануар: Србија – Француска 30:39, Шведска – Белорусија 29:20.

24. јануар: Србија – Белорусија 27:32, Шведска – Норвешка (18.15), Хрватска – Француска (20.30).

ТАБЕЛА: Француска 8, Хрватска 6, Шведска 6, Норвешка 4, Белорусија 2, Србија 0.