ГРЕШКА КОЈА ГА ЈЕ СКУПО КОШТАЛА: Луис Хамилтон преузео одговорност за инцидент у Монци!

06.09.2020. 22:18
Luis Hamilton
Луис Хамилтон / Извор: Профимедиа

Британац направио глупост у Италији.

Возач Мерцедеса Луис Хамилтон преузео је одговорност што је током трке Формуле 1 за Велику награду Италије ушао у бокс док је улаз био затворен и рекао да је задовољан што је освојио бодове.

ОДЛАЗАК У 56. ГОДИНИ: Преминуо шампион бодибилдинга Зоран Вејић Веја! Глумио и у Бољем животу, чувао Монику Белучи

БОРКОВИЋ НЕ СТАЈЕ: Нова победа српског возача!

ВН ИТАЛИЈЕ: Драма у Монци, Гасли први француски победник од 1996 године!

- Велике честитке Пјеру, то је фантастичан резултат за њега и видети га како се опоравља и расте. Није ми било суђено, али оно што те не убије, ојача те. Уживао сам у борби, након што сам кренуо са зачеља. Нисмо урадили добар посао са тим одласком у бокс и преузимам одговорност јер нисам видео ознаке на таблама. Задовољан сам што сам освојио бодове, након што сам био у заостатку 20 секунди - навео је Хамилтон после трке.

Хамилтон је трку завршио на седмом месту. Он је био водећи у трци, за време боравка безбедносног возила отишао у бокс, али је тада улаз у бокс био затворен, због чега је кажњен са 10 секунди крени-стани и пао је на последње место.

Шестоструки светски првак је од тада одлично возио, надокнадио је позиције и заузео седмо место, уз додатни бод за најбржи круг трке.

Он је и даље водећи у генералном пласману са 164 бодова, испред тимског колеге Валтерија Ботаса који има 117.