Инђија Индијанси ПОБЕДНИЦИ Флаг турнира на Лиду! (ГАЛЕРИЈА)

27.08.2017. 23:11
Američki
Амерички / Извор: Фото: saaf.rs

На позив организатора одазвало се 10 екипа.

У Недељу 27. августа одигран је први "Бич-флег трофеј" Београда на земунској плажи Лидо. Учешће је узело 10 тимова из седам градова Србије. Турнир је организован у реЖији Београдског савеза америцког фудбала, уз техницку подршку Општине Земун и спонзорство Београдске Индустрије Пива, која је све такмичаре и учеснике турнира даривала својим производима.

СЛАТКА ОСВЕТА: Ивана Шпановић у Берлину боља од освајачица медаља у Лондону

ДЕЛФИН У ХРВАТСКОЈ! Србин после 26 година ПОЈАЧАО Југ! (ФОТО)

Уз лепо дружење, купање на плажи и фудбал, такмичарски дан је прошао веома брзо, а учесници су били задовољни учинком и самим током турнира.

Победу у мушкој конкуренцији је однела екипа из Инђије, савладавши у великом финалу представника из Краљева Royal Crowns, док је епитет првака Лида у женској категорији припао београдској екипи Вучице.

Све утакмице играле су се по правилима Пионирске флег лиге Србије у 2017. години, уз одређене корекције, због другачије подлоге. Трајале су 2x15 минута, без заустављања времена. На полувремену су се мењале стране без паузе између полувремена, а свака екипа имала је право на један тајм-аут по полувремену.

После одиграног турнира, уследио је окршај ВИП екипа које су биле сачињене од тренера суперлигаша, чиновника асоцијације и Општине Земун, као и новинара и фотографа. Резултат је био у другом плану, победила је забава и спорт.