ЛИГА ШАМПИОНА: Црно-бели вртић ПОКАЗАО ЗУБЕ Мађарима!

05.04.2017. 21:06
VK Partizan
ВК Партизан / Извор: МН Press

Домаћин остварио велики успех.

Ватерполисти Партизана нису успели да изненаде Егер у претпоследњем 9. колу Лиге шампиона (8:4). Црно-бели вртић пружио је одличну партију против вицешампиона Мађарске, у већем делу био достојан отпор фавориту, који је преломио меч тек у другом полувремену.

Прва четвртина протекла је у равноправној игри, а први гол постигнут је тек у шестом минуту, Лазић је са играчем више довео Парни Ваљак у вођство од 1:0.

ВЕЛИКО ПРИЗНАЊЕ: Момир Илић најбољи играч Лиге шампиона

РЕГИОНАЛНА ЛИГА: Партизан је играо у Дубровнику, ЕВО како је прошао ПРОТИВ европског првака

У другој деоници Егер је преокренео на 2:1, али и на великом одмору Београђани су имали предност, јер је, поново Лазић, у финишу друге деонице погодио за 2:3.

Мађари су поново повели средином трећег периода 4:3, Партизан је преко Јанковића убрзо изједначио, али домаћи су до последњег одмора повели 6:4 и са још два гола у финишу славили победу, којом су обезбедили пласман на завршни турнир. Партизан је остао на 5. месту Б групе, са четири бода.

САВИЋ ПРЕСЕКАО: Ово је списак играча за дуел са Словачком – има новајлија

Егер - Партизан 8:4 (0:1, 2:2, 4:1, 2:0)

Судије: Теиксидо (Шпанија), Војеводин (Русија).

Искључења: Егер 6, Партизан 10.

ЕГЕР: Митровић, Анђал, Декер, Чучковић 2, Хошњански 1, Лоринц 1, Ћук, Ковач 1, Ердељи 1, Вапенски 2, Бедо, Хараи, Чисар.

ПАРТИЗАН: Добожанов, Лукић, Ф. Јанковић, Репановић, Лазић 2, Тохољ, Драшовић 1, Радановић, Јакшић, Радојевић, Стојановић, М. Јанковић 1, Бракочевић.

Табела: Про Реко 24, Југ 17, Егер 15, Барселонета 11, Партизан 4, Хановер 3 бода.