НЕКИ НОВИ ДЕЛФИНИ ИСПУСТИЛИ ПОБЕДУ: Хрватска се ПРОВУКЛА против Србије

04.01.2022. 21:39
vaterpolo reprezentacija Srbije
ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

Савићеви изабраници имали велику предност.

Нека нова ватерполо репрезентација Србије, у потпуно подмлађеном саставу, у односу на тим који је на Олимпијским играма у Токију освојио златну медаљу, ремизирала је на базену "Милан Гале Мушкатировић" против Хрватске резултатом 11:11 (2:1, 3:3, 4:3, 2:4).

МЕРИДИАН И У 2022. ДАЈЕ НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА ПЛАНЕТИ: ЧЕЛСИ 2.05, ЈУВЕНТУС 1.90, МИЛАН 1.95

НИШТА ОД ТРЕЋЕГ ТАКМИЧЕЊА НА НОВОГОДИШЊОЈ ТУРНЕЈИ: Отказани скокови у Инсбруку!

КОРОНА БУКТИ И КОД ХРВАТА: Без НАЈБОЉЕГ играча на Србију!

Обе селекције, Србија и Хрватска, направиле су велику смену генерација. Код Делфина нема више мајстора као што су били најбољи играч света Филип Филиповић, Андрија Прлаиновић, Душко Пијетловић, Милан Алексић, Стефан Митровић и Гојко Пијетловић, док су Баракуде остале без Мара Јоковића, Ћавија Гарсије, Луке Лончара, Андра Бушљеа и Паула Обрадовића.

Упркос томе, обе репрезентације ће у годинама које долазе бити претенденти за медаље на великим такмичењима, међутим, оно што је сигурно селекторима Дејану Савићу и Ивици Туцку предстоји мукотрпан посао да направе тим за највећа дела.

Меч са Хрватима на Дорћолу послужио је Савићу да тестира могућности 16 од 19 репрезентативаца које је позвао за јануарско окупљање (нису у саставу били голман Добожанов, Пљеванчић и Тохољ), али и одради проверу пред дуел са Италијанима на старту Светске лиге.

Dejan Savić
Дејан Савић / Извор: МН Press

После две уводне четвртине, где је владала резултатска клацкалица, Србија је у трећој четвртини додала гас и побегла на два гола вишка (9:7).

Урагански почетка другог полувремена лансирао је Србију ка тријумфу, али победа није остварена. Делфини су стали када је требало завршити посао, допустили су гостима да се врате после сјајне серије 5:0, коју су крајем другог квартала иницирали асистент Ђорђе Лазић и егзекутор Огњен Стојановић.

Доминирала је Србија у уводним минутима треће четвртине, низали су се голови као на покретној траци... Браћа Рашовић, Лазић и рођени Ријечанин Марко Радуловић крчили су пут ка победи. Опустила се Србија после вођства 9:5, спустила је гард, а Хрватска је нанизала три гола и смањила на 9:8.

Делфине је на 10:8 одвео Никола Јакшић, прекинувши налет хрватске селекције, која је головима Хрвоја Бенића и Ивана Зовића, успела да изједначи.

Ново вођство Савићевом тиму донео је Виктор Рашовић, али су Хрвати дошли до новог изједначења, који се испоставио коначан резултат. Истина, могао је Рашовић да израсте у потпуног јунака, међутим, голман Баракуда Иван Марцелић зауставио је његов ударац на 10 секунди пре краја утакмице.

Све најновије вести о спорту прочитајте ОВДЕ.