Нови Београд славио у дербију уз прегршт голова

16.03.2024. 22:24
Filip Filipović
Филип Филиповић / Извор: МН Press

Држали су се црвено-бели нешто више од пола меча.

Ватерполости Новог Београда су савлдали Црвену звезду са 17:12 (6:4, 3:3, 5:3, 3:2) у дерби мечу шампионата Србије.

СТРЕЉАШТВО: Две медаље за Србију на турниру у ДортмундуLazar Kovačević

СТРЕЉАШТВО: Две медаље за Србију на турниру у Дортмунду

СУД ПОТВРДИО: Камила Валијева је користила 56 лекова и додатака за исхрануKamila Valijeva

СУД ПОТВРДИО: Камила Валијева је користила 56 лекова и додатака за исхрану

БЕЛИ КРОС: Победе за Кенију у обе конкренцији! Бибић освојио друго местоNajbolji na 57. Belom krosu

БЕЛИ КРОС: Победе за Кенију у обе конкренцији! Бибић освојио друго место

Звезда је боље почела и у првих неколико минута имала минималну предност. Код 2:3 шампион је појачао агресивност, напад је прорадио и до краја прве четвртине Мишовић је савладан још четири пута да би серију прекинуо Вук Милојевић.

У једном тренутку је црвено-бели су имали предност од 8:7 да би пред крај полувремена запажени Душко Пијетловић вратио мир у редове свог тима. Последњи трзај Звезде је био два минута пре краја трећег дела, када су смањили на 12:10.

Одмах после дербија, Нови Београд и Звезда су мисли усмерили ка европским обавезама. Нови Београд у другом колу ТОП 8 фазе Лиге шампиона гостује Марсеју, док ће Звезда у осмини финала Еврокупа, на свом базену настојати да надокнади минус од два гола из првог меча против БВСЦ-а из Мађарске.

Голове за Црвену звезду су постигли: Бурсаћ пет, Васић три, Марковић, Суботић, Семан и Милојевић по један док су за Нови Београд стрелци били: Гранадос четири, Пијетловић, Јакшић, Влахопулос, Перковић по два, Драшовић, Филиповић, Лукић, Ћук и Вучинић по један.

У четвртак играју: Раднички - Партизан и Шабац - Вукови.

Табела: Нови Београд 21, Црвена звезда 17, Раднички 10, Шабац 5, Партизан 4, Вукови 0.