ОЧЕРУПАНИ ПЕТЛОВИ: Французи остали без медеље на Светском првенству

31.01.2021. 16:13
rukomet
рукомет / Извор: Реутерс

У финалу се састају Данска и Шведска.

Рукометаши Шпаније освојили су бронзану медаљу на Светском првенству у Египту, јер су у мечу за треће место победили Фанцуску са 35:29 (19:16). Шпанци су на одличје са Мундијала чекали још до 2013. када су се као домаћини попели на највиши степеник победничког постоља. То је био тек трећи пут у последњих 20 година да Французи остају без медаље на светском шампионату.

ВИДЕЋЕМО КАКО ИЗГЛЕДА ШУМАХЕР! Породица дозволила камерама да уђу у кућу бившег шампиона Формуле 1 (ФОТО)

(УЗНЕМИРУЈУЋИ ВИДЕО): Рус БРУТАЛНИМ нокаутом успавао српског кик боксера за 90 секунди

Врачар добија нов олимпијски базен!

Шпанци, актуелни европски прваци, контролисали су цео меч. Игру су носили браћа Алекс и Данијел Дујшебајев, а фантастичан на голу био је Родриго Коралес.

Најефикаснији у редовима Шпаније био је Алекс Душебајев са осам погодака, а Данијел Душебајев додао је 6 шест. Раул Ентреријос, Адријан Фигерас, Алеш Гомес и Феран Соле постигли су по четири гола.

У пораженој екипи истакао се Иго Дескат са седам погодака, а пратили су га Лудовик Фабрегас и Никола Турнат са по четири.

Вечерас ће у скандинавском дербију Шведска и Данска че од 17 и 30 играти за титулу светског првака.

Погледајте како изгледа америчка одбојкашица Кајла Симонс.