ПРВЕНСТВО СРБИЈЕ У БОКСУ: Нини и Воутеру "Златна рукавица"

Србија Данас/Телеграф
Bokseri
Боксери / Извор: Фото: Боксерски савез Србије

Спектакл одржан у Смедереву.

Боксерски спектакл у Смедереву лансирао је нове звезде српског магичног четвороугла и нове шампионе Појединачног првенства Србије 2020. у конкуренцији сениорки и сениора. После четвородневних великих борби, уз стриктно придржавање епидемиолошких мера прописаних од Кризног штаба Владе Србије, финални мечеви у директном ТВ преносу на ТВ Арена Fight исклесали су нове "златне рукавице" бокса у нашој држави, од мува и бантам категорије до супертешке у мушкој конкуренцији.

РУТИНСКА ПОБЕДА ЦРВЕНО-БЕЛИХ: Држе КОРАК са лидером

ВЕЛИКИ ГУБИТАК СРПСКОГ СПОРТА: Шампионка најавила КРАЈ КАРИЈЕРЕ! Заказан спектакл и борба за ЗЛАТО и ИСТОРИЈУ

СЕНЗАЦИЈА У ИМОЛИ: Ботас бржи од Хамилтона!

Пехаре су освојили Павловићева, Ђокић, Вахид, Гавриловић и Јовановић. До титуле најболе боксерке у Смедереву стигла је Нина Павловић, која је освојила злато у категорији до 60 кг, савладавши у финалу Ксенију Медић 5:0.

За златног боксера шампионата именован је Воутер Ђокић, који је у средњој категорији до 75 кг у борби за трон победио Новака Радуловића нокаутом у другој рунди.

boks
бокс / Извор: Фото: Боксерски савез Србије

За најбољи и најборбенији пар проглашени су Немања Гавриловић и Кристијан Јовановић. У категорији до 60 кг до славља је стигао Гавриловић резултатом 3:2 чиме је наставио традицију освајања државних шампионата, ово му је осма титула за редом. Најбољи техничар је Абасов Вахид који је у велтер категорији до 69 кг победио Џејлана Тоскића 5:0. За најбољег тренера проглашен је Бојан Арсић из БК Деспорт Смедерево.

Председник жирија био је легенда српског и светског ринга Мирко Пузовић који је на самом почетку финалне вечери испред BSS уручио признање новинару Радио Београда Милану Биговићу за афирмацију и развој бокса у нашој земљи. Жири су уз Пузовића чинили такође легендарни Тадија Качар, Мујо Бајровић, Миливоје Лабудовић, Љубиша Симић и Вукашин Добрасиновић који су на крају доделили награде, а главну награду за златног боксера Појединачног првенства Србије 2020. за сениоре уручио је градоначелник Смедерева Јован Беч.

boks

Код сениора у бантам (до 56 кг) злато је освојио Вељко Глигорић победивши Лазара Арсића 5:0. Са златом око врата победивши у категорији до 64 кг отишао је Павел Федоров салвадавши 5:0 Николу Лазаревића. У полутешкој категорији (до 81кг) злато је освојио Слободан Јовановић победом над Сашом Миловцем 3:0. На победничко постоље у тешкој категорији (до 91 кг) попео се Милосав Савић коме је меч без борбе предао Ђорђе Николић.

На крају финалне вечери у окршају супертешке категорије ( 91 кг) између Милоша Миловановића и Душана Велетића до тријумфа је стигао Велетић прекидом судије у другој рунди.
Власници најсјајнијих одличја на домаћој сцени добиће и месечну стипендију од Боксерског савеза Србије која ће у конкуренцији сениорки и сениора износити 40.000 динара.

Код сениорки у категорији (45-48кг) Сандра Маран је до најсјајнијег одличја стигла победивши Гордану Марјановић 5:0. У категорији сениорке бантам (до 54 кг) злато је освојила Нина Радовановић која је са 4:1 савладала Снежану Шиљковић. Мечеви у категорији сениорки до 57 кг и до 64 кг завршени су прекидом судија победом Јелена Зекић над Кристином Гаврић, односно Нине Гајић над Тијаном Милошевић.

Резултати финалних мечева:

Сениорке

(45-48кг) Гордана Марјановић – Сандра Маран 0:5

(54 кг) Снежана Шиљковић – Нина Радовановић 1:4

(57 кг) Кристина Гаврић – Јелена Зекић прекид судије у 2. рунди победа Зекић

(60 кг) Ксенија Медић – Нина Павловић 0:5

(64 кг) Тијана Милошевић – Нина Гајић прекид судије у 3. рунди (победа Гајићеве)