НЕВЕРОВАТНО! Србија просула плус два у последњем минуту против Исланда и остала без победе

12.01.2024. 19:37
rukometna reprezentacija Srbije
рукометна репрезентација Србије / Извор: МН Press

Несрећан завршетак меча.

Рукометна репрезентација Србије ремизирала је са Исландом 27:27 (10:11, 17:16) у првом колу групе Ц Европског првенства.

Ватерполисти Србије имају још једну шансу за олимпијску визу, ево шта морају да урадеNikola JakÅ¡ić

СТЕВАНОВИЋ: Имали смо шансу и пре петерацаUroÅ¡ Stevanović

СТЕВАНОВИЋ: Имали смо шансу и пре петераца

"КИКС" КОЈИ ЋЕ ПРОГАЊАТИ ДЕЛФИНЕ: Због овога је Србија остала без полуфинала ЕП (ВИДЕО)vaterpolo

За нашу селекцију на континенталном шампионату наступају:

Голмани: Владимир Цупара и Дејан Милосављев

Лева крила: Немања Илић (капитен) и Вања Илић

Десна крила: Богдан Радивојевић и Вукашин Воркапић

Пивотмени: Мијајло Марсенић и Драган Пешмалбек

Бекови: Петар Ђорђић, Лазар Кукић, Илија Абутовић, Марко Милосављевић, Милош Орбовић, Предраг Вејин, Урош Борзаш, Милош Кос, Миљан Пушица, Урош Којадиновић

Дуел Србије и Исланда почео је веома тврдо. На први гол чекали смо чак четири минута, а Исланђани су погодили са седмерца. Узвратила је Србија са два везана поготка. Прву осетнију предност стекао је наш противник када је повео 7:4 на десет минута до краја полувремена.

После тајмаута Ђерона, уследила је серија Србије од 3:0. Исланда је, затим,  поново стекао два гола предности, али је наша селекција успела да на велики одмор оде са голом заостатка. Треба истаћи да је Исланд средином првог дела меча остао без Ејдија Виђарсона који је зарадио директан црвени картон.

Србија је одлично отворила наставак утакмице. Погоцима Којадиновића и Пешалбека први пут на мечу смо имали плус три (17:14). Нису се предавали Исланђани, одреаговали су са два гола и спречили Србију да се одлепи на осетнију предност.

У последњих десет минута, варирала је разлика Србије између једног и два гола. Меч је, чинило се преломила одбрана наших момака на три минута до краја када је покушај Исланда изблокиран, да би на другој страни Петар Ђорђић правим пројектилом одвео свој тим на три гола предности.

Изгледало је да је то то... али на невероватан начин смо прокоцкали победу. Имали смо плус два на минут до краја, али ни то није било довољно. Исланд је прво смањио, да би на 20-так секунди до краја лопту изгубио Ђорђић и уследило је поравнање.

Србија наредни дуел игра у недељу од 20.30 против Мађарске.