16°C
30.04.2024.
117.1205
109.1422

NEVEROVATNO! Srbija prosula plus dva u poslednjem minutu protiv Islanda i ostala bez pobede

12.01.2024. 19:37
rukometna reprezentacija Srbije
rukometna reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Nesrećan završetak meča.

Rukometna reprezentacija Srbije remizirala je sa Islandom 27:27 (10:11, 17:16) u prvom kolu grupe C Evropskog prvenstva.

Vaterpolisti Srbije imaju još jednu šansu za olimpijsku vizu, evo šta moraju da uradeNikola Jakšić

STEVANOVIĆ: Imali smo šansu i pre peteracaUroš Stevanović

STEVANOVIĆ: Imali smo šansu i pre peteraca

"KIKS" KOJI ĆE PROGANJATI DELFINE: Zbog ovoga je Srbija ostala bez polufinala EP (VIDEO)vaterpolo

Za našu selekciju na kontinentalnom šampionatu nastupaju:

Golmani: Vladimir Cupara i Dejan Milosavljev

Leva krila: Nemanja Ilić (kapiten) i Vanja Ilić

Desna krila: Bogdan Radivojević i Vukašin Vorkapić

Pivotmeni: Mijajlo Marsenić i Dragan Pešmalbek

Bekovi: Petar Đorđić, Lazar Kukić, Ilija Abutović, Marko Milosavljević, Miloš Orbović, Predrag Vejin, Uroš Borzaš, Miloš Kos, Miljan Pušica, Uroš Kojadinović

Duel Srbije i Islanda počeo je veoma tvrdo. Na prvi gol čekali smo čak četiri minuta, a Islanđani su pogodili sa sedmerca. Uzvratila je Srbija sa dva vezana pogotka. Prvu osetniju prednost stekao je naš protivnik kada je poveo 7:4 na deset minuta do kraja poluvremena.

Posle tajmauta Đerona, usledila je serija Srbije od 3:0. Islanda je, zatim,  ponovo stekao dva gola prednosti, ali je naša selekcija uspela da na veliki odmor ode sa golom zaostatka. Treba istaći da je Island sredinom prvog dela meča ostao bez Ejdija Viđarsona koji je zaradio direktan crveni karton.

Srbija je odlično otvorila nastavak utakmice. Pogocima Kojadinovića i Pešalbeka prvi put na meču smo imali plus tri (17:14). Nisu se predavali Islanđani, odreagovali su sa dva gola i sprečili Srbiju da se odlepi na osetniju prednost.

U poslednjih deset minuta, varirala je razlika Srbije između jednog i dva gola. Meč je, činilo se prelomila odbrana naših momaka na tri minuta do kraja kada je pokušaj Islanda izblokiran, da bi na drugoj strani Petar Đorđić pravim projektilom odveo svoj tim na tri gola prednosti.

Izgledalo je da je to to... ali na neverovatan način smo prokockali pobedu. Imali smo plus dva na minut do kraja, ali ni to nije bilo dovoljno. Island je prvo smanjio, da bi na 20-tak sekundi do kraja loptu izgubio Đorđić i usledilo je poravnanje.

Srbija naredni duel igra u nedelju od 20.30 protiv Mađarske.