22.11.2020. 07:30
Zastava
Застава / Извор: Профимедиа

Величанствено.

Репрезентативка Србије у стрељаштву Зорана Аруновић освојила је сребрну медаљу ваздушним пиштољем, на 16. Отвореном првенству Мађарске, које се одржава у Будимпешти.

ВУЧИЋ ЧЕСТИТАО МАЈДОВУ: Наше спортско небо има још једну звезду

БРАВО МАЈСТОРЕ: Мајдов ОСВОЈИО сребро на ЕП

ПОДСТРЕК СРПСКОМ СПОРТУ: Министар Вања Удовичић честитао Немањи Мајдову на медаљи

Са друге стране, Сања Вукашиновић је у такмичењу ваздушном пушком заузела шесту позицију, док је друга српска представница у овој категорији Марија завршила на 13. место.

Зорана је други дан ОП Мађарске почела одличним резултатом у квалификацијама – 580 кругова, да би исти скор поновила и у петак.

У финале се пласирало осам најбољих на основу комбинације резултата из квалификационих мечева одржаних у петак и суботу. Аруновићева, светска вицешампионка у овој дисциплини, је и јуче и данас била најуспешнија у основном делу. Нико од ривалки није био близу њених 580 кругова.

Zorana Arunović
Зорана Аруновић / Извор: МН Press

У борби за медаље блистала је јуниорска репрезентативка Мађарске Миријам Јако (16 година). Већ после првих десет хитаца направила знатну разлику испред осталих финалисткиња. Аруновићева је константно била на другој позицији.

Средином финала заостатак за Миријам Јако је смањила на само 0,3 круга, угрозила њено вођство. Мађарица је, ипак, сачувала прво место и освојила злато, са 240,3 круга, док је Аруновићева је "упуцала" 238,8 круга.

Сања Вукашиновић је у такмичењу пушком заузела шесто место, током квалификација је завршила на 9. позицији. Будући да су се за пласман у финале рачунали резултати првог и другог такмичарског дана, обезбедила је место међу осам најбољих, јер у квалификацијама, у петак, завршила на 7. месту. Тријумфовала је олимпијска шампионка Вирџинија Трешер (САД) са значајна 251,3 круга.

Погледајте како изгледа Тејлор Ворд, девојка Ријада Мареза.