СП У ВАТЕРПОЛУ: Ништа од медаље, Шпанци ПРЕЈАКИ за подмлађене Делфине (ФОТО)

23.07.2019. 08:06
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: МН Press

Пресудио лош почетак.

Ватерполисти Србије поражени су од Шпаније у четвртфиналу Светског првенства које се одржава у Јужној Кореји резултатом 12:9 (2:1, 5:2, 3:4, 2:2). Подмлађени Делфини су одиграли слаб меч и држали су егал са ривалом само у првој деоници коју су изгубили са 2:1, после стартног вођства, али је од тада у базену постојао само један тим.

Овим поразом наша селекција изгубила је шансу да уђе у борбе за медаље, после одличног наступа у групи када је Србија изборила директан пласман у четвртфинале.

ЖРЕБ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Звезда сазнала име РИВАЛА у наредном колу квалификација

ПЉУШТЕ МИЛИОНИ: Коначно ПОЗНАТО да ли се Рикардо Гомеш сели у Емирате

ЛЕКЦИЈА ИЗ ПАТРИОТИЗМА: Потез Прлаиновића о коме ће се дуго, дуго ПРИЧАТИ... Одржао је час свима!

Шпанија је утакмицу преломила у другом кварталу, који је решила у своју корист са три гола виша и одлепила се на "плус четири" на полувремену (7:3). Делфини су у тој деоници играли очајну одбрану, а ни у нападу није пуно тога функционисало, осим расположеног Страхиње Рашовића који је са два гола одржао Србију у игри. Нису помогле ни измене, ни тајм-аут селектора Дејана Савића, па је "Фурија" друго полувреме започела са комфорном предношћу.

Делфини су се мало "пробудили" у трећем кварталу, али је у финишу периода пропуштена велика шанса да се Србија приближи на два гола минуса. Наиме, имали смо играча више и седам секунди да реализујемо завршни напад, међутим пропуштена је испоставиће се и последња шанса за преокрет. У нашој репрезентацији истакао се поменути Страхиња Рашовић, који је сусрет завршио са четири поготка.

Шпанци ће се у полуфиналу састати са бољим из меча Хрватска - Немачка, док Србију очекују борбе за пласман од 5. до 8. места.

Погледајте како изгледа Александра Матић, супруга репрезентативца Србије, Немање Матића