СП У ВАТЕРПОЛУ ЗА МЛАДЕ: Србија остала без злата! Грци савладали Делфине у великом финалу

20.12.2019. 17:00
Vaterpolo
Ватерполо / Извор: МН Press

Штета.

Млада ватерполо репрезентација Србије поражена је у финалу Светског првенства које се одржава у Кувајту од Грчке резултатом 6:4 (2:0, 1:1, 0:0, 3:3).

НИЈЕ СЕ УЗБУДИО: Вељко Ражнатовић ХЛАДАН као шприцер ОДГОВОРИО на бруталну ПРЕТЊУ

ОД СЈАЈА ДО ОЧАЈА: Ђоковић и Циципас одиграли ДРАМАТИЧАН меч у Абу Дабију! Ево како је Србин почео сезону (ВИДЕО)

ДА СЕ НАЈЕЖИШ - Ево шта је Миха поручио Декију кад је чуо за Звезду: Куме...

Веома чврста утакмица виђена је у прве три четвртине након којих је резултат био 3:1 за Грке, али су се онда екипе распуцале у последњих осам минута. Ипак, Делфини нису успели да дођу до преокрета и на крају су морали да се задовоље сребрном медаљом.

Грци су после прве четвртине имали предност од 2:0, а у трећој су дошли и до убедљивих 3:0. Међутим, тада је нападачки пост Делфина прекинуо Марко Радовић који је поставио коначан резултат првог полувремена (3:1). Након што у трећој деоници није било голова, са великим нестрпљењем се очекивало последњих осам минута.

Тај део игре је лепо започела репрезентација Србије која је поготком Алексе Цветковића пришла на само гол заостатка, али су се потом Грци са нова два пројектила поново одлепили на 5:2. Наду Србији вратили су Немања Станојевић и Стефан Бранковић после чијих је голова на семафору писало 5:4 два минута пре краја, али Делфини нису имали снаге да дођу до преокрета, већ је Константинос Какарис постигао последњи гол на мечу и тако донео свом тиму златну медаљу.

Погледајте како изгледа Ивана Кнол, позната хрватска навијачица.