СПЕКТАКЛ У МАЈАМИЈУ: Победа чекана ПОЛА ВЕКА! Чифси историјским ПРЕОКРЕТОМ освојили Супербоул (ВИДЕО)

03.02.2020. 06:50 07:17
Kanzas Siti čifs
Канзас Сити чифс / Извор: Реутерс

Патрик Махомс МВП финала.

Спектакуларно НФЛ финале Супербоула донело је новог шампиона. По први пут у овом веку, Канзас Сити освојио је пехар најпопуларнијег спорта у САД-у, савладавши у спектакуларном финалу, у Мајамију, Сан Франциско резултатом 31:20.

ЗВЕЗДИНА ОЛИМПИЈСКА НАДА: Невероватан ХИТАЦ Армина Синанчевића (ВИДЕО)

СВЕТИЊА СЕ БРАНИТИ МОРА! Партизан на утакмици у Будви САЧЕКАЛО ИЗНЕНАЂЕЊЕ, НАЈЕЖИЋЕТЕ се од АТМОСФЕРЕ (ВИДЕО)

ЈЕВРОСИМОВИЋ ЈАСАН: Очекујемо ДВЕ медаље на Олимпијским играма

Судбина која их је "задесила" прошле сезоне, сада се Чифсима коначно вратила. Канзас је био близу катастрофе, јурио резултатски минус (20:10) на почетку последње четвртине, али је атомски напад дошао до изражаја, а Патрик Махомс је показао да је вероватно најбољи квотербек света.

finale Superboul
финале Супербоул / Извор: Реутерс

Меч је одлучио тренутак када је средином последњег квартала МВП меча бацио пас од 45 јарди на трећем покушају за 15 јарди ка Тајрику Хилу, да би после тога уследио тачдаун за 20:17, који је означио историјски преокрет. Наиме, три тачдауна у последњих седам и по минута дуела и серија од чак 21:0 спада у највеће преокрете у историји Супербоула, па Чифси имају двоструки разлог за освајање другог пехара од постојања, на који су чекали тачно пола века.

Уједно, Енди Рид је на овај начин крунисао вишегодишњу владавину као тренер са највише победа у регуларном делу сезоне, иако до овог меча није имао освојен прстен. Са друге стране, Патрик Махомс је као најмлађи МВП у историји Супербоула, већ у трећој професионалној сезони ушао међу бесмртнике, најавивши блиставу каријеру и почетак династије владавине на Ероухед стадиону.

Махомс је финале завршио са невероватних 286 јарди и два паса за тачдаун, чиме је анулирао два интерсепшна, али и истрчаних 29 јарди уз тачдаун.

Демијен Вилијамс је још један херој екипе Ендија Рида са 104 истрчана јарда и 29 ухваћених, уз по истрчан и ухваћен тачдаун, оба у четвртој четвртини којима је запечаћена судбина Фортинајнерса. Гарополо је пребацио 219 јарди уз тачдаун и два интерсепшна, док је Мостерт истрчао 58 јарди уз тачдаун.

Не треба заборавити ни заслуге осталих играча, највише похвале иду на рачун сјајних хватача Тревиса Келсија и Семија Воткинса који су опет били најприсебнији када је требало и који су сјајним хватањима, уз фантастичног ранинг бека Демијана Вилијамса помогли у још једном великом преокрету у финишу и вредном тријумфу Чифса.

Вилијамс је у последњој четвртини постигао два тачдауна која су одлучила победника, па је уз Махомса израстао у још једног јунака Чифсових навијача.

Снажна одбрана Сан Франциска зауставила је први драјв Поглавица на мечу, а после премијерног напада на другој страни Најнерси су стигли до предности након филдгола Гоулда. Уследио је шампионски одговор Патрика Махомса, неколико добих пасова за Тревиса Келсија и трикова за тркаче, плус конверзија на четвртом дауну који су довели и до првог тачдауна на Супербоулу. Сам је Махомс унео лопту у енд зону двадесетак секунди пре краја прве четвртине - 7:3.

Старт другог периода почео је кошмарно за Сан Франциско и његовог квотербека Џимија Гаропола, који је бацио интерсепшн у руке Башоду Бриленду и Чифси су стекли прилику за нове поене. Дошли су до црвене зоне, још једном конвертовали четврти покушај, али нису успели до другог тачдауна и задовољили су се са три поена Харисона Баткера, који је био прецизан са 31 јарда за вођство 10:3.

Почетак треће четвртине отворио је кикер Сан Франциска Роби Гоулд прецизним филд голом са 42 јарда, пошто је Џими Гарополо солидно предводио уводни драјв свог тима, али је одбрана Канзаса показала зубе и зауставила Најнере у налету. Меч је добио прави заплет пет и по минута пре краја када је Патрик Махомс бацио пресечен пас и тако омогућио Сан Франциску још једну добру стартну позицију.

Печат на 50 година чекани тријумф Чифса ставио је још једним тачдауном после трчања од 38 јарди Вилијамс који је фантастично претрчао одбрану Најнерса и дао знак за велико славље љубитеља Чифса. Иначе, три тачдауна у последњих седам и по минута утакмице и серија од чак 21:0 један је од највећих преокрета у историји Супербоула, па Канзас ноћас с разлогом треба да слави.

Спектакуларан програм у Мајамију зачиниле су Шакира и Џенифер Лопез које су на полувремену наступима још више "запалиле" публику и изазвале делиријум међу њиховим фановима.

Погледајте још слика са финала Супербоула у Мајамију.

АБА ЛИГА ДОНЕЛА ОДЛУКУ: Ово су судије Вечитог дербија!

ОГЛАСИЛИ СЕ ЈАПАНЦИ: КОРОНАВИРУС одлаже ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ?

ОДРЖАН ЖРЕБ: Српскиње у групи А на Олимпијским играма

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Србија после преокрета савладала Француску

БРУТАЛНИ ЏОКЕР: Јокић пружио НЕСТВАРНУ партију! Нови ТД Србина, али је Денвер пао у ПРОДУЖЕТКУ (ВИДЕО)