СТВАР НА КОЈУ МОРАМО ДА СЕ НАВИКАВАМО: Србија ужасном последњом четвртином елиминисана са Светског купа

01.07.2023. 08:13
Uroš Stevanović
Урош Стевановић / Извор: МН Press

Следи борба за пласман од петог до осмог места.

Ватерполо репрезентација Србије елиминисана је у четвртфиналу Светског купа у Лос Анђелесу, од наше селекције је био бољи, домаћин, САД 9:10 (5:3, 1:0, 3:3, 0:4).

ПОРАЗ КОЈИ ЈЕ СВЕ ИЗНЕНАДИО: Србија неочекивано изгубила, само теоретске шансе воде на фајнал-ејт

ВН АУСТРИЈЕ: Ферстапену пол позиција!

УХАПШЕН РУСКИ ХОКЕЈАШ: Оптужен за ШПИЈУНАЖУ

Србија је водила 6:3 после две четвртине. Головима Рашовића и Радуловића у последњем минуту трећег дела поништена је нешто боља игра Американаца у овом периоду и последњи део је дочекан са 9:6. Последњих осам минута боље да се нису ни десили за Делфине.

Наш тим као да се уплашио победе, смиреност је одавно нестала. Да све буде горе у друге две четвртине Србија је само једном имала играча више. Тада је код 9:8 Стевановић затражио тајм аут. Напад је био слаб, лопта лоше додана а у контри је састав Дејана Удовичића изједначио три минута пре краја. Драшовићев покушај није био успешан, на другој страни је Дауб поставио коначан резултат. Покушао је Страхиња Рашовић, блок или статива, тек лопта није била у мрежи. Још једном је Србија покушала 14 секунди пре краја са нападом али је јунак утакмице голман Вајнберг освојио лопту и победу.

Србија је имала шут 32-9, Рашовић 10-4, Радуловић 5-1, Митровић на голу седам од 17, екипа је имала осам асистенција,12 одузетих лопти, седам блокова.

На другој страни Американци шут 29-10, Вајнбер одличан 15 од 24 уз две асистенције за контру и четири одизете лопте. Ирвинг је шутирао 6-3, Бовен 5-1, екипа осам асистенција и само један блок уз шест одузетих лопти.

Србија ће играти разигравање од петог до осмог места, а противник у поноћ ће бити Румунија.

У полуфиналу састају се: САД – Италија, Мађарска – Шпанија