СУПЕРЛИГА: Војводина на ПОБЕДУ од одбране ТИТУЛЕ! Партизан ПАО у Спенсу

08.04.2021. 20:25
OK Vojvodina
ОК Војводина / Извор: Фото: ОК Војводина

Лале без милости.

Одбојкаши Војводине савладали су Партизан у трећем мечу финалне серије резултатом 3:0 (по сетовима 25:12, 27:25 и 25:17) и сада их само још једна победа дели од одбране титуле шампиона Суперлиге Србије.

ИСПРАТИ ЛИГУ ЕВРОПЕ СА СТИЛОМ – Поклањамо ти 1.500 РСД да саставиш тикет!

ВЕЛИКИ УСПЕХ: Јована Арсић изборила олимпијску визу за Токио

ОСТАЛИ БЕЗ ЛОВЕ: Корина Шумахер продаје луксузно имање (ФОТО)

Домаћин је до другог тријумфа стигао после сат и 20 минута игре, а црно-бели су значајан отпор ривалу пружили само у другом сету који је одличен на разлику.

Црно-бели су добро отворили сусрет, међутим резултатски егал трајао је само до резултата 7:7 када је домаћин преузео главну реч и у две серије лако стигао до првог сета. Чињеница да је Војводина врло лако дошла до вођства није деморалисала Партизан који је боље почео други сет, стигао до шест поена предности (8:2) и наговестио да би ипак могао да сусрет учини нешто неизвеснијим.

Новосађани су, ипак, истопили заостатак и после низа размењених поена организовали два добра напада са којима су стигли до вођства од 2:0.

Црно-бели су парирали расположеним играчима Војводине у трећем периоду до резултата 10:10, када су Лале поново убациле у пету брзину и обезбедиле други тријумф у финалној серији.

Најефикаснији код домаћина био је Павле Перић са 25 поена, Александар Благојевић је имао 10, а Стеван Симић  поен мање. Код Партизана, истакао се Лазар Мариновић са 10 поена.

Следећи, можда и последњи меч, на програму је у понедељак 12. априла у Београду, када ће Војводина имати прилику да одбрани шампионску титулу, док ће црно-бели покушати да серију одведу у пету одлучујућу утакмицу.

ВОЈВОДИНА – ПАРТИЗАН 3:0 (25:12, 27:25, 25:17)

Дворана: мала хала Спенс-а.

Судије: Горан Градински, Дејан Рогић.

ВОЈВОДИНА: Симић 9, Брборић, Чубрило, Бајандић, Ковачевић 6, Негић, Машуловић 7, Бошњак, Буша, Благојевић 10, Пришић, Тодоровић 1, Рудић, Перић 25.

ПАРТИЗАН: Мандић, Арсеноски 2, Маринковић 10, Лекић 6, Копривица 9, Хузејровић, Јанковић 2, Сташевић, Младеновић, Цветковић, Петровић, Пепић 8, Мариновић, Јанић 2.

Погледајте како изгледа казахстанска одбојкашица Кристина Карапетјан.