СВАКА ЧАСТ: Ненадић голом у ПОСЛЕДЊИМ секундама ОТВОРИО врата Европског првенства (ВИДЕО+ФОТО)

04.05.2017. 21:02
Petar Nenadić
Петар Ненадић / Извор: МН Press

Утакмица одиграна у Баја Мареу.

Рукометна репрезентација Србије одиграла је утакмицу 3. кола квалификација за Европско првенство у Хрватској следеће године, и победила на гостовању у Румунији. Екипа селектора Јовице Цветковића славила је са 23:22 (13:9), а гол одлуке у самој завршници дао је Петар Ненадић. Већ у недељу (20 часова), у Крагујевцу ће бити одиграна нова утакмица националних тимова Србије и Румуније. Нова победа би у великој мери отворила врата пласману на континентални шампионат. Иначе, меч је прекинут на неколико минута, у првом полувремену, због проблема са осветљењем у дворани, али је после консултација селектора и званичника одлучено да се ипак настави.

ПОСЛЕ ВЕСТИ О ОДЛАСКУ: Ево шта је Саша Ђорђевић изјавио о растанку са репрезентацијом (ФОТО)

ЕП У17: Орлићи успешно узлетели, довољан је био Гаврићев ЕФЕКТАН гол (ВИДЕО ФОТО)

Србија је повела са 3:2, после уводних десет минута, али су Румуни убрзо узвратили и повели са 7:5. Убрзо је Цветковић тражио тајм-аут, па су Орлови направили мини серију од 3:0, за 8:7. При резултату 8:8 дошло је до поменутог прекида, пошто је због проблема са напоном један део дворане био у полумраку. Постојала је могућност да се меч одложи, али се то ипак није десило. Та пауза је више пријала нашем тиму, па су голови Зеленовића и Шешума донели предност од 12:8. Са резултатом 13:9 отишло се на одмор.

У наставку меча, Румини су до егала дошли у 44. минуту, а убрзо је терен морао да напусти Растко Стојковић, збиг три искључења. Поново су Орлови повели, са 17:15, али су Румуни узвратили и на18:18 имали и напад за вођство. Марко Вујин својим првим голом довео је Србију у вођство 21:20 у 55. минуту, а добра одбрана капитализована је голом Петра Ненадића из контре за 22:20 (56. минут). Ушло се у егал завршницу, коју је у последњим тренуцима решио Ненадић, који је проглашен за најбољег појединца у утакмици.

Погледајте ефектан погодак. Лопта је прошла кроз ноге голману.

У другом мечу у квалификационој групи 2, Белорусија је савладала Пољску са 32:23, тако да су Пољаци шансе за пласман на Првенство свели на минимум.

ПАО ЈЕ НА КОЛЕНА И ЗАПЛАКАО: Због суза легендарног СРПСКОГ ГРОМОВНИКА клања са одбојкашка планета (ВИДЕО)

Наравно, селектор Цветковић био је задовољан исходом.

- Играли смо једну изузетно тешку утакмицу. Pripremalli смо се за игру Румуније. Честитам мојим играчима јер смо имали страшно мало времена, а испоштовали смо све оно за шта смо имали само четири тренинга. Спремали смо се да изненадимо противника одбраном 3-2-1 коју није могао да очекује од нас. То смо и урадили на почетку. Све тактичке замисли у нападу смо спроводили у игри и то је било изненађење за противника, јер то није могао да види. Максимално учешће интелекта мојих играча и максимално давање 100% на терену. Честитам Румунима, играли су најбољи рукомет на старту квалификација са једним од најбољих светских тренера. Ово је тек прво полувреме и за нас и за њих - казао је стратег Орлова.

РУМУНИЈА - СРБИЈА 22:23 (9:13)

РУМУНИЈА: Ћинтећ, Чепреги, Фенићи, Ђонеа 7, Григорас 2, Хумет, Јанку, Лазар 1, Мочану 3, Онејекве 3, Павел, Попеску, Ракотеа 2, Рамба, Садовек 2, Савенко.

СРБИЈА: Абутовић, Цупара, Чутура, Ђорђић 4, Ђукић 4, Илић 1, Марковић 2, Марсенић, Милић, Ненадић П 7, Ненадић Д, Продановић, Шешум 1, Вујин 1, Стојковић 1, Зеленовић 2.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Петар Ненадић

ТАБЕЛА: Румунија 4, Белорусија 4, Србија 4, Пољска 0.

ЏАБЕ ПРЕБИО КЛИЧКА: Џошуа остаје без шампионског појаса у ИБФ верзији! (ВИДЕО)