СВЕТСКА ЛИГА: Србија поражена од Шпаније после петераца

08.01.2021. 16:11
Dejan Savić
Дејан Савић / Извор: МН Press

Драма у Дебрицину припала "Црвеној фурији".

Ватерполисти Србије поражени су од Шпаније после петераца у "репризи" прошлогодишњег четвртфинала Светске лиге. "Делфини" су поражени укупним резултатом 18:17, пошто је на крају регуларног дела било 8:8. У пенал серији су окренута два круга и на почетку трећег је капитен Филип Филиповић промашио, после чега је "фурија" тријумфовала.

Меридиан даје НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА СВЕТУ: Виљареал 2.50, Сосиједад 2.35, Наполи 2.00

ШТА ИМ ЈЕ РЕКАО ЂЕРОНА? Шта се десило у свлачионици Србије после победе над Французима? Они желе освету...

МНОГИ ПОТЦЕЊУЈУ МЕКГРЕГОРОВО РВАЊЕ: Људи мисле да је Конора лако оборити, а уопште није тако

Окршај у Дебрецину почео је спором првом четвртином, у којој је виђено много промашаја и грешака, а само два поготка – по један на обе стране.

Такав ритам много је више одговарао "црвеној фурији", која је у прошлости неколико пута, баш на такав начин, успевала да победи Србију. Зато су изабраници Дејана Савића кренули много офанзивније и агресивније у нападу – разиграо се Душан Мандић са два поготка, стрелац је био и Филип Филиповић, па наш тим у два наврата имао 2.

На полувреме се отишло резултатом 5:4, а одмор је више пријао нашим ривалима, који су успели да преокрену.

У два наврата су и водили, али се у последњих осам минута ушло у потпуном егалу (7:7), да би врхунац драма достигла након последњих осам минута и победника су, поново у мечу ова два великана, одлучивали петерци.

Чак две пуне серије су завршене, уз по један промашај на обе стране. Савић је покушавао променама голмана и успео је да преживи прву серију, али када је његов колега учинио исто почетком треће, брзо је уследио крај.

Лопес Пинедо, 40-годишњи чувар мреже је прочитао покушај капитена Филипа Филиповића, а онда је Мунарис трећи пут био прецизан за тријумф Шпаније.

Српски ватерполисти ће у суботу у разигравању од петог до осмог места играти са пораженим из дуела Француске и Грчке, а у недељу ће играти за пето или седмо место.

У осталим четвртфиналима, поред споменутих Француза и Грка, састају се још Црна Гора – Хрватска, односно Италија – Мађарска.