ЛИГА ШАМПИОНА: Нови Београд победом над Брешом се пласирао у четвртфинале

22.11.2023. 22:13
VK Novi Beograd
ВК Нови Београд / Извор: МН Press

Обезбеђен је пласман у даљи ток такмичења коло пре краја прве фазе.

Ватерполисти Новог Београда савладали су у Београду Брешу резултатом 13:5 у петом колу А групе Лиге шампиона и тако коло пре краја прве фазе елитног такмичења обезбедили пласман међу осам најбољих клубова Европе.

ФИНАЛЕ КУПА ЦЕВ: Војводина поражена код куће од Рио Дуеро СоријеOK Vojvodina

ФИНАЛЕ КУПА ЦЕВ: Војводина поражена код куће од Рио Дуеро Сорије

ПРЕДНОСТ ЗА ТЕНТ: Обреновчанке боље од Звезде у првом мечу 1/16 финала Купа СрбијеŽOK TENT

Џудисти Звезде спремни на поход на титулу Лиге шампионаDžudo klub Crvena Zvezda

Џудисти Звезде спремни на поход на титулу Лиге шампиона

Новобеограђани су до тријумфа стигли пре свега захваљујући одличној игри у одбрани, нарочито у другом полувремену. Сјајно вече имао је голман домаћих Лазар Добожанов, који је већ у првој четвртини зауставио неколико добрих шутева играча Бреше, чиме је улио додатну сигурност у игру изабраника тренера Живка Гоцића.

Све до половине треће деонице резултат је био изједначен (5:5), али онда су домаћи заиграли у фантастичном ритму на оба краја базена и просто су прегазали госте. Серијом 8:0 Нови Београд је стигао до убедљиве победе.

Најефикаснији у победничком табору били су Филип Филиповић и Ангелос Влахопулос са по три гола, док су се по два пута у листу стрелаца уписали Никола Лукић и Никола Јакшић. Нови Београд је први на табели групе А са 12 бодова, Сабадељ има 10,Беша осам, а Стеауа је без бода.

У последњем колу групе А, које је на програму 6. децембра, Нови Београд гостује Сабадељу.