LIGA ŠAMPIONA: Novi Beograd pobedom nad Brešom se plasirao u četvrtfinale

22.11.2023. 22:13
VK Novi Beograd
VK Novi Beograd / Izvor: MN Press

Obezbeđen je plasman u dalji tok takmičenja kolo pre kraja prve faze.

Vaterpolisti Novog Beograda savladali su u Beogradu Brešu rezultatom 13:5 u petom kolu A grupe Lige šampiona i tako kolo pre kraja prve faze elitnog takmičenja obezbedili plasman među osam najboljih klubova Evrope.

FINALE KUPA CEV: Vojvodina poražena kod kuće od Rio Duero SorijeOK Vojvodina

FINALE KUPA CEV: Vojvodina poražena kod kuće od Rio Duero Sorije

PREDNOST ZA TENT: Obrenovčanke bolje od Zvezde u prvom meču 1/16 finala Kupa SrbijeŽOK TENT

Džudisti Zvezde spremni na pohod na titulu Lige šampionaDžudo klub Crvena Zvezda

Džudisti Zvezde spremni na pohod na titulu Lige šampiona

Novobeograđani su do trijumfa stigli pre svega zahvaljujući odličnoj igri u odbrani, naročito u drugom poluvremenu. Sjajno veče imao je golman domaćih Lazar Dobožanov, koji je već u prvoj četvrtini zaustavio nekoliko dobrih šuteva igrača Breše, čime je ulio dodatnu sigurnost u igru izabranika trenera Živka Gocića.

Sve do polovine treće deonice rezultat je bio izjednačen (5:5), ali onda su domaći zaigrali u fantastičnom ritmu na oba kraja bazena i prosto su pregazali goste. Serijom 8:0 Novi Beograd je stigao do ubedljive pobede.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bili su Filip Filipović i Angelos Vlahopulos sa po tri gola, dok su se po dva puta u listu strelaca upisali Nikola Lukić i Nikola Jakšić. Novi Beograd je prvi na tabeli grupe A sa 12 bodova, Sabadelj ima 10,Beša osam, a Steaua je bez boda.

U poslednjem kolu grupe A, koje je na programu 6. decembra, Novi Beograd gostuje Sabadelju.