АТП ДОХА: Новак после преокрета прегазио Фучовича (ФОТО)

02.01.2019. 17:37
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Реутерс

Најбољи српски тенисер чека име противника у четвртфиналу.

Новак Ђоковић пласирао се у четвртфинале турнира у Дохи пошто је савладао Мађара Мартона Фучовича са 2:1 (4:6, 6:4, 6:1) после 123 минута игре. Новак је је до победе дошао после преокрета пошто је два сета Мађар био више него равноправан противник, али када је једном пробио оклоип противника, најбољи српски тенисер се више није заустављао. У четвртфиналу ће Новак играти са победником меча између Рубљева и Басилашвилија.

АТП ДОХА: Тријумф Лајовића после велике ДРАМЕ, следећи је Чекинато (ФОТО)

АТП ПУНЕ: Андерсон после велике борбе савладао Ђереа

Од старта меча виђена је велика борба. Мађар није устукнуо пред најбољим играчем света, заиграо је храбро и то му swe исплатило јер је држао корак са Ђоковићем. Фучович није дозволио ниједну брејк прилику  Ђоковићу, а са друге стране дочекао је своју шансу у деветом гему, искористио трећу брејк лопту и повео 5:4 после чега је убрзо и освојио први сет. Потпуно иста слика виђена је у другом сету. Није било брејк прилика, оба тенисера су играла одлично на сопствени сервис и освајал гемове, али је овог пута Ђоковић дочекао шансу и то у 10. гему када је брејком успео да изједначи на 1:1 у сетовима.

Када је на ред дошао трећи, одлучујући, сет Фучович као да је остао без снаге. Није више Мађар био права претња за Ђоковића који је почео да меље противника у свом стилу и после само 19 минута трећег сета већ водио са 4:0. Успео је Фучович да врати један брејк, али било је то само одлагање неизбежног и Ђоковић је брз ооверио победу и пласман у четвртфинале.

Погледајте како изгледа кандаска тенисерка Ежени Бушар.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.