АУСТРАЛИЈАН ОПЕН: Чилић лако стигао до финала у Мелбурну

25.01.2018. 11:55
Marin Čilić
Марин Чилић / Извор: Профимедиа

Хрватски тенисер био бољи од Британца Едмунда (3:0).

Хрватски тенисер Марин Чилић пласирао се у финале Аустралијан опена, пошто је у полуфиналу био бољи од Британца Кајла Едмунда резултатом 3:0, по сетовима 6:2, 7:6 (7:4), 6:2. Меч је трајао два сата и 40 минута.

Нови трећи рекет света лоше је кренуо, али је успео да спасе две брејк лопте у уводном гему после чега је у потпуности преузео контролу. Ривалу из Велике Британије одузео је сервис у шестом гему, а онда га потврдио добрим сервисима, па брејк лопту претоврио у сет лопту и стигао до вођства у сетовима.

Други део игре био је узбудљивији и драматичнији, а ниједан није успео да овом другом одузме сервис. Стигло се до тај-брејка, где је Чилићево искуство дошло до изражаја, па са 7:4 решава тринаести гем у своју користи и долази на сет до пласмана у своје треће Грен слем финале.

После два уводна гема без узбуђења, Едмунд греши под притиском и Чилић стиже до две везане брејк лопте, и користи већ прву пошто Британац лоптицу шаље у мрежу. До брејка је први стигао Хрват и то у трећем гему трећег сета, па повео 2:1. Велика се борба водила у седмом гему, на сервис Британца, који је имао два пута гем лопту, али је на крају уз низ грешака допустио противнику да стигне до брејк лопте коју је искористио. Чилић је лако освојио гем на своју серву и тако стигао до победе.

Његов противник у финалу биће победник из меча Хјеона Чунга из Јужне Кореје и Роџера Федерера (петак, 9:30).

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.