БРАНИЋЕ ТИТУЛУ: Циципас немоћан - Зверев у финалу Мадрида!

08.05.2022. 08:38
Aleksandar Zverev
Александар Зверев / Извор: Профимедиа

Усред ноћи.

Немачки тенисер Александар Зверев, успео је да након 113 минута игре савладао Стефаноса Циципаса са 6:4, 3:6, 6:2. Тако је Зверев дошао у прилику да брани титулу на Мастерс турниру у Мадриду.

"НОВАК ЈЕ БИО БЛИЗУ": Алкараз отворен после победе над Ђоковићем

ВЕЛИКИ СКАНДАЛ У ШПАНИЈИ: Шесотрица тенисера суспендована због намештања мечева

ЛАЈОВИЋ ПОЧИСТИО ПЕРА: Дуци на корак од главног жреба Рима

Меч почели веома касно, око 23.30 часова, јер се дневни програм и те како одужио.

Ти поноћни услови као да су више пријали тенисеру из Хамбурга који је боље почео меч.

У седмом гему је дошао до брејка из прве брејк шансе, а то му је уз сигуран сервис било довољно за вођство у мечу, 6:4.

Било је доста брзих гемове, а Циципас је у другом сету успео да се прибере и дође до брејка за 5:3.

Искористио је Атињанин прву сету лопту у наредном гему за 6:3 и изједначење у мечу.

У сету одлуке, Зверев је напао одмах на почетку, у другом гему одузео сервис противнику и потом стигао до 3:0.

Било је то недостижно за Циципаса који као да више није имао снаге.

Зверев је овом победом заказао финале са младом звездом тениса, шпанцем Карлосом Алкаразом.

Подсетимо се, победнику Мастерса у Мадриду осим 1.000 поена припада и чек на 1.041.540 долара.