Брејкови на све стране, сва три сета су завршена 6:2, али победник је само један (ФОТО)

01.04.2018. 11:50
Marko Miladinović
Марко Миладиновић / Извор: Фото: Инстаграм/маркомиладиновиц00127

Миладиновић се у финалу фјучерса у Анталији састао са Турчином Ћемом.

У финалу фјучерса у Анталији састали су српски тенисер Марко Миладиновић и Турчим Илкел Ћем у којем је као победник изашао турски тенисер резултатом 2:1, по сетовима 2:6, 6:2, 6:2, па српски тенисер ипак није стигао до прве титуле на фјучерс турнирима. Меч је трајао два сата и два минута.

ПРВО ФИНАЛЕ! Велики успех српског тенисера, у главни жреб ушао као срећни губитник, а сад се бори за титулу

БРИТАНЦИ ПИШУ: Новак већ НАШАО замену Агасију! Стиже бивши тренер великог Ђоковићевог ривала! (ФОТО)

Српски тенисер је одлично отпочео меч, одмах на почетку повео 3:0, до краја првог дела игра одржавао предност да би на крају поново, други пут у сету одузео сервис противнику и окончао га у своју корист 6:2.

У други сет Турчин је кренуо нешто храбрије, трећи гем је био преломан тренутак, пошто је после дуге борбе и три изједначења ипак противник српског тенисера успео да му одузме сервис први пут у мечу и поведе 2:1.

У наредна три гема виђена су и три брејка, и то чак два без освојеног поена тенисера који сервира. У трећем се играло на разлику, али је у том гему успешнији изашао Турчин за 5:2. У следећем гему је сервирао, али је без много муке успео да изједначи у сетовима.

Нажалост, није успео млади Миладиновић да дође до снаге у трећем сегменту игре, па је јако брзо изгубио сервис и тако дозволио противнику да поведе 2:1. Борио се Миладиновић, али није успео да се на прави начин супротстави противнику, већ му је дозволио да још једном узме брејк и на крају слави резулатом 6:2.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.