ЧИСТКА СРБА СА ВИМБЛДОНА: Ђере добио сет са нулом али није имао снаге за преокрет!

30.06.2021. 21:45
Đere
Ђере / Извор: Профимедиа

Након Лајовића елиминисан и Ласло.

Након елиминације Душана Лајовића, још један српски тенисер је завршио своје учешће на престижном грен слем турниру Вимблдону. У питању је Ласло Ђере који је поражен од италијанског тенисера Фабија Фоњинија резултатом 3:1 у сетовима 6:3, 6:4, 0:6, 6:4.

ЂОКОВИЋЕВ СЛЕДЕЋИ ПРОТИВНИК ЈЕ АМЕРИКАНАЦ: Пореклом је из Украјине, а Новак је са 3:0 добио оба досадашња меча

КРАЈ ЗА ДУЦИЈА: Лајовић ЛОШЕ одиграо против НАЈБОЉЕГ домаћег тенисера

ИЗВУКАО СЕ: Кирјос уз много МУКА стигао до другог кола Вимблдона

Лако је Италијан дошао до прва два сета за само нешто више од сат игре.

Али када је изгледало да ће меч рутински привести крају млади Сенћанин је скупио је снагу и трећи сет је добио с нулом и најавио преокрет.

Већ на старту четвртог сета, Ласло је наставио серију и направио брејк.

Ипак, већ у следећем гему Италијан је узвратио и обојица су били веома сигурни до деветог гема када је Ђере ривалу препустио три везане брејк лопте. Прву је спасао, али не и другу.

Имао је прилику да остане у дуелу, зарадио је две шансе да одузме сервис ривалу, у једној га је омела огромна грешка линијског судије, али је Фоњини ипак успео да освоји завршни поен.