ПАЛА ЈЕ И РУСКИЊА: Нина у другом колу Прага!

12.07.2021. 16:06
Nina Stojanović
Нина Стојановић / Извор: Реутерс

Српкиња се разгоропадила у другом сету.

Српска тенисерка Нина Стојановић успела је да се пласира у друго коло WTA турнира у Прагу након што је савладала Рускињу Ваталију Ђаченко 6:7 (5:7), 6:1, 6:3.

ПРОЦУРИО СНИМАК ИЗ ВИП ЛОЖЕ ВЕМБЛИЈА: Новак прославља титулу уз фудбалске легенде (ВИДЕО)

МИСЛИО САМ ДА НЕМА ШАНСЕ: Огласио се легендарни Пит Сампрас после Нолетове 20. Грен слем титуле

ИЗАШЛА НОВА АТП ЛИСТА: Медведев пришао Ђоковићу, суноврат Федерера

Стојановићева је у напетом првом сету успела да спаси чак три сет лопте и увела меч у тај брејк у коме се водила борба поен за поеном. Ипак, успела је Нина да при резултату 5:4 направи две везане дупле грешке и омогући Рускињи нову сет лопту коју је Ђаченкова реализовала и повела са 1:0 у сетовима.

У другом сету је Стојановићева много боље заиграла. Са два брејка у другом сету је повела 5:0 и лако дошла до изједначења у сетовима.

Меч је преломила брејком у петом гему одлучујућег сета. Резултатски се одмакла на 4:2, касније и на 5:3 и још једним одузетим сервисом стигла је до победе.

Стојановићевој ће ривал у борби за четвртфинале бити Американка Грејс Мин, тренутно 181. тенисерка света, која је била боља од некадашње шампионке УС опена Сем Стосур 6:3, 2:6, 6:3.