Milan Vukas
Милан Вукас / Извор: МН Press

Инђија је поносна на чувеног спортисту

Рукометаш Милан Вукас рођен је 19.6.1986.године, одрастао је у Инђији, где је и направио своје прве рукометне кораке, наравно у Железничару.

Потом одлази у Партизан, а онда редом Спартак Суботица, Амицитиа Zurich, Црвена Звезда, Пандури Таргу Јиу, Цсм Буцурести. Уписао је 39 наступа за младу репрезентацију Србије, са којом је освојио Европско и Светско првенство. Освојио је титулу у нашој Суперлиги са Црвеном Звездом, а те сезоне био је најбољи стрелац. Играо је ЕХФ куп, Лигу шампиона, а уписао је и 3 наступа за А селекцију Србије.

Градитељ Новог Сада: Представљамо вам човека који је творац грађевина које су постале симбол града

Овако је мало војвођанско село одало почаст великом Степи Степановићу (ФОТО/ВИДЕО)

Од 2013. године Милан Вукас је спортски директор ЖРК Железничар из Инђије.  Он је највеће рукометно име у Инђији, а те године је постао и део најуспешнијег клуба који се годинама такмичи у елитним такмичењима.

Милан Вукас је велика помоћ ка даљем напретку клуба како у спортском, тако и менаџерском делу управљања клубом.