GENERALNA PROBA OD KOJE SRBIJU NE MORA DA BOLI GLAVA: Katastrofa Kostarike u Briselu (VIDEO)

11.06.2018. 22:55
Fudbalska reprezentacija Belgije
Fudbalska reprezentacija Belgije / Izvor: Reuters
Belgijanci bez milosti pred domaćim navijačima.

Fudbalska reprezentacija Kostarike imala je generalnu proveru pred Svetsko prvenstvo u Rusiji i to nije dobro prošlo pošto je Belgija nanela ubedljiv poraz od 4:1 (2:1) rivalu Srbiji u gupi na Mondijalu. Kostarika je uspela da povede, ali je već do poluvremena Belgija imala vođstvo i do kraja ga samo uvećala. Zasluženo je Belgija slavila pošto je Kostarika uputila samo dva udarca ka golu za čitav meč.

Od Rusa Srbima s ljubavlju: U Kalinjingradu otvoren Trg rusko-srpskog prijateljstva! (VIDEO)

PRAVI, MALI RAJ! Reprezentacija Srbije će spavati u VRHUNSKOM hotelu! Noćenje sa doručkom je SITNICA (VIDEO)

Jedan od ta dva udarca je u 24. minutu u vođstvo pretvorio Brajan Ruiz, ali se ispostavilo da je to bil osve od Kostarike. Do poluvremena su Mertens u 31. i Lukaku u 42. minutu  postigli golove i doneli Belgiji vođstvo od 2:1 na velikom odmoru.

Slika se nije promenila u nastavku meča. Belgija je imala apsolutnu terenxku inicijativu što je već u 50. minutu svojim drugim golom na meču kaznio Lukaku, da bi tačku stavio Batšuaji u 64. minutu. Imali su Belgijanci do kraja još nekoliko prilika, ali nije bilo više golova na stadionu u Briselu.

Selektor Kostarike Oskar Ramirez odlučio se na ovom meču za defanzivniju formaciju 5-4-1, ali mu ni to nije pomoglo protiv raspoloženih Belgijanaca. Kostarika je igrala u sastavu Navas, Gamboa, Duarte, Akosta, Gonzales, Ovijedo, Bolanos, Teheda, Borhes, Ruiz i Urena. U igru su još ulazili Guzman, Azofeifa, Smit, Kalvo, Kembel i Venegas.

Sve najnovije vesti o Mondijalu u Rusiji možete da pročitate OVDE.