Krul odveo Holandiju u polufinale! 4:3 (POSLE PENALA)

05.07.2014. 21:48 14:40
Tim Krul slavi prolaz dalje
Tim Krul slavi prolaz dalje / Izvor: Beta/AP

Rezervni golman odbranio je dva udarca Kostarikanaca i odveo "lale" među četiri najbolja tima sveta.

Poslednji putnik u polufinale odlučen je utakmicom Holandija-Kostarika. "Lale" i "tikosi" sastali su se po prvi put, a meč je završen bez pobednika. Dva sata trajala je odlična utakmica u kojoj nije bilo golova, ali jeste odličnih prilika. Holandija je bila agilnija i agresivnija, ali je fantastični Navas oduševio celi svet bravurama ravnim najboljim svetskim golmanima.

Poslednjih pola sata meča protekli su u mirnoj igri, bez šansi, osim samo g početka prvog i kraja drugo produžetka. Udarci sa bele tačke doneli su pobednika, tj. odluka Van Gala da izmeni golmana Kilesena i uvede čuvara mreže Njukasla, Krula. Upravo on je odbranio dva udarca Kostarikanaca i doneo novi meč među četiri najbolja na Mundijalu selekciji iz Zapadne Evrope. Na prošlom šampionatu, u Južnoj Africi, "lale" su stigle do finala.

Holandiji će protivnik u borbi za dva najbolja biti Argentina, koja je u prvom meču dana savladala Belgiju sa 1:0, a gol je postigao Gonzalo Iguain u 8. minutu.

Fudbalska reprezentacija Holandije
Fudbalska reprezentacija Holandije / Izvor: Beta/AP

Stadion: „Fonte nova arena“ u Salvadoru.
Sudija: Ravšan Irmatov (Uzbekistan).
Holandija: Kilesen (Krul), Kajt, Vlar, De Fraj, Martins, Blind, Vajnaldum, Snajder, Depaj (Lens), Roben, Van Persi. Trener: Luj van Gal.
Kostarika: Navas, Gamboa (Majri), Akosta, Gonzales, Umanja, Dijaz, Ruiz, Borhes, Teheda (Kubero), Bolanjos, Kempbel (Urenja). Trener: Horhe Luis Pinto.

Tekstualni prenos mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

PENALI, 5. SERIJA: Krul brani udarac Umanje. HOLANDIJA JE U POLUFINALU! Ostaje 4:3.

PENALI, 4. SERIJA: Bolanjos je ubacio loptu u mrežu.

Navas je pročitao na koju će stranu Kajt da šutira, ali nije odbranio. Holandija vodi sa 4:3.

PENALI, 3. SERIJA: Gonzales pogađa, a Krul opet pogađa stranu.

Snajder kao i Roben. Holandija vodi sa 3:2.

PENALI, 2. SERIJA: Krul brani udarac kapitena Ruiza!

Roben je siguran. Holandija vodi sa 2:1.

PENALI, 1. SERIJA: Borhes dovodi Kostariku u vođstvo iako je Krul pogodio stranu na koju će šutirati.

Van Persi izjednačuje. Navas je takođe pogodio stranu, ali nije odbranio. Holandija - Kostarika 1:1.

120. minut: Kraj dvočasovne trke i mirnih mreža. Slede penali.

120. minut: Tim Krul menja Kilesena na golu Holandije. "Lale" se spremaju za jedanaesterce.

119. minut: Sreća je uz Kostariku. Snajderov šut sa ugla (opet!) šesnaesterca završio je na prečki. Potom je i Roben šutirao, ali su odbrambeni igrači srednjoameričke reprezentacije bili na putu lopti.

117. minut: Posle pola sata letargije, Urenja je imao odličnu šansu za Kostariku. Posle dva driblinga, imao je čistinu pred sobom, tukao je jako, ali je Kilesen odbranio.

105. minut: Kraj prvog produžetka. Obe ekipe su umorne, Kostarika pogotovo. Jedino je Roben neumoljiv.

90+4: Šesti put na ovogodišnjem Mundijalu gledaćemo produžetke.

90+3: Prečka je spasila gol Kostarike. Van Persijev udarac Teheda je odbio do gornje grede svog gola.

88. minut: Jednostavan napad Van Galovih izabranika, Snajder je centrirao sa leve strane, a Persi uspeo da promaši loptu sa pet metara, sam pred golmanom Kostarike.

84. minut: Posle prekida koji je izveo Roben, lopta se nekako našla u nogama Van Persija. Holanđanin je tukao sa deset metara, iskoso od gola, ali je Navas još jedno bio fantastičan.

82. minut: Auh, kakav šut. Snajder je izveo slobodan udarac sa ćoška šesnaesterca Kostarike. Navas je bio nemoćan, ali se lopta odbila od stative. Rezultat je nepromenjen.

80. minut: Odlična prilika za Holandiju. Centaršut Kajta glavom je probao da u gol pretoči Lens. Navas je odlično odbranio, a pomoćni sudija svirao je zaleđe.

75. minut: Neuspešan nabačaj Snajdera u kazneni prostor Kostarikanaca. Navijači "lala" želeli bi Huntelara na terenu.

68. minut: Odličan prodor Robena u šesnaesterac. Krilni igrač odigrao je dupli pas sa Van Persijem, i taman kad je šutnuo, defanzivci Kostarike odbili su loptu u korner.

58. minut: Roben je probao da uposli Kujta, ali je odbrana "tikosa" odlično reagovala.

52. minut: Umanja je drugi opomenuti igrač u ekipi Kostarike. Roben i Snajder su probali uigranu kombinaciju posle prekida, ali je lopta koju je uputio igrač Galatasaraja završila visoko preko prečke.

Prvo poluvreme na stadionu "Fonte Nova arena" u Salvadoru, završeno je rezultatom 0:0, najviše zahvaljujući sjajnim odbranama golmana Kostarike Kejlora Navasa. Probali su Depaj, Van Persi i Snajder iz slobodnog udarca, ali je mreža "tikosa" ostala mirna. Sudija Irmatov pokazao je jedan žuti karton do sada, a igrači trenera Pinta nisu uputili nijedan udarac ka golu Cilesena.

Kejlor Navas
Kejlor Navas / Izvor: Tanjug

45+1. minut: Kraj prvog poluvremena. Holanđani su imali nekoliko lepih prilika, ali je rezultat ostao nepromenjen 0:0.

42. minut: Navas je na vreme izleteo i sigurnom intervencijom sprečio Van Persija da ozbiljnije zapreti.

36. minut: Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Žunior Dijaz, posle oštrog starta nad Robenom. Snajder je lukavo prebacio živi zid posle slobodnog udarca, ali je Navas fantastičnom paradom spasao svoj gol.

35. minut: Posle gužve u petercu Silesena, Holanđani su izvršili brz kontra napad, ali je Dijaz pametno oborio Robena.

29. minut: Posle greške u odbrani "tikosa", Depaj je ušao u kazneni prostor i ponovo uputio udarac ka Navasu. Još jednom je golman Levantea izašao kao pobednik.

25. minut: Ponovo su "lale" izvele brzu polu-kontru, ali je linijski sudija procenio da je Van Persi bio u ofsajd poziciji.

Holandija je posle 20 minuta napravila 177 dodavanja, što je više nego na čitavom susretu protiv Čilea.

20. minut: Prvi udarac na utakmici uputio je Van Persi, koji je dobio asistenciju od Robena, ali je Navas sjajno izašao i skratio ugao. Potom se lopta odbila do Snajdera, ali je kostarikanski čuvar mreže lako intervenisao.

Robin van Persi
Robin van Persi / Izvor: Tanjug

17. minut: Preko 50.000 navijača na "Fonte Novi" počelo je da zviždi timovima zbog njihove slabe igre. Ali, zabava na tribinama nije izostala.

Fudbalska reprezentacija Kostarike
Fudbalska reprezentacija Kostarike / Izvor: Beta/AP

Pogled na Salvador, grad u kom se održava poslednje četvrtfinale na ovogodišnjem Mundijalu.

10. minut: Holandija ima 74 odsto posed lopte, ali im za sada terenska inicijativa ne donosi prednost.

Kejlor Navas ima najbolji procenat odbrana na šampionatu (88 odsto).

4. minut: De Fraj je napravio oštrar prekršaj na sredini terena, ali Irmatov se odlučio samo za usmenu opomenu.

1. minut: Sudija Irmatov je dao znak za početak susreta.