Крул одвео Холандију у полуфинале! 4:3 (ПОСЛЕ ПЕНАЛА)

05.07.2014. 21:48 14:40
Tim Krul slavi prolaz dalje
Тим Крул слави пролаз даље / Извор: Бета/АП

Резервни голман одбранио је два ударца Костариканаца и одвео "лале" међу четири најбоља тима света.

Последњи путник у полуфинале одлучен је утакмицом Холандија-Костарика. "Лале" и "тикоси" састали су се по први пут, а меч је завршен без победника. Два сата трајала је одлична утакмица у којој није било голова, али јесте одличних прилика. Холандија је била агилнија и агресивнија, али је фантастични Навас одушевио цели свет бравурама равним најбољим светским голманима.

Последњих пола сата меча протекли су у мирној игри, без шанси, осим само г почетка првог и краја друго продужетка. Ударци са беле тачке донели су победника, тј. одлука Ван Гала да измени голмана Килесена и уведе чувара мреже Њукасла, Крула. Управо он је одбранио два ударца Костариканаца и донео нови меч међу четири најбоља на Мундијалу селекцији из Западне Европе. На прошлом шампионату, у Јужној Африци, "лале" су стигле до финала.

Холандији ће противник у борби за два најбоља бити Аргентина, која је у првом мечу дана савладала Белгију са 1:0, а гол је постигао Гонзало Игуаин у 8. минуту.

Fudbalska reprezentacija Holandije
Фудбалска репрезентација Холандије / Извор: Бета/АП

Стадион: „Фонте нова арена“ у Салвадору.
Судија: Равшан Ирматов (Узбекистан).
Холандија: Килесен (Крул), Кајт, Влар, Де Фрај, Мартинс, Блинд, Вајналдум, Снајдер, Депај (Ленс), Робен, Ван Перси. Тренер: Луј ван Гал.
Костарика: Навас, Гамбоа (Мајри), Акоста, Гонзалес, Умања, Дијаз, Руиз, Борхес, Техеда (Куберо), Болањос, Кемпбел (Урења). Тренер: Хорхе Луис Пинто.

Текстуални пренос могли сте да пратите на Srbijadanas.com:

ПЕНАЛИ, 5. СЕРИЈА: Крул брани ударац Умање. ХОЛАНДИЈА ЈЕ У ПОЛУФИНАЛУ! Остаје 4:3.

ПЕНАЛИ, 4. СЕРИЈА: Болањос је убацио лопту у мрежу.

Навас је прочитао на коју ће страну Кајт да шутира, али није одбранио. Холандија води са 4:3.

ПЕНАЛИ, 3. СЕРИЈА: Гонзалес погађа, а Крул опет погађа страну.

Снајдер као и Робен. Холандија води са 3:2.

ПЕНАЛИ, 2. СЕРИЈА: Крул брани ударац капитена Руиза!

Робен је сигуран. Холандија води са 2:1.

ПЕНАЛИ, 1. СЕРИЈА: Борхес доводи Костарику у вођство иако је Крул погодио страну на коју ће шутирати.

Ван Перси изједначује. Навас је такође погодио страну, али није одбранио. Холандија - Костарика 1:1.

120. минут: Крај двочасовне трке и мирних мрежа. Следе пенали.

120. минут: Тим Крул мења Килесена на голу Холандије. "Лале" се спремају за једанаестерце.

119. минут: Срећа је уз Костарику. Снајдеров шут са угла (опет!) шеснаестерца завршио је на пречки. Потом је и Робен шутирао, али су одбрамбени играчи средњоамеричке репрезентације били на путу лопти.

117. минут: После пола сата летаргије, Урења је имао одличну шансу за Костарику. После два дриблинга, имао је чистину пред собом, тукао је јако, али је Килесен одбранио.

105. минут: Крај првог продужетка. Обе екипе су уморне, Костарика поготово. Једино је Робен неумољив.

90 4: Шести пут на овогодишњем Мундијалу гледаћемо продужетке.

90 3: Пречка је спасила гол Костарике. Ван Персијев ударац Техеда је одбио до горње греде свог гола.

88. минут: Једноставан напад Ван Галових изабраника, Снајдер је центрирао са леве стране, а Перси успео да промаши лопту са пет метара, сам пред голманом Костарике.

84. минут: После прекида који је извео Робен, лопта се некако нашла у ногама Ван Персија. Холанђанин је тукао са десет метара, искосо од гола, али је Навас још једно био фантастичан.

82. минут: Аух, какав шут. Снајдер је извео слободан ударац са ћошка шеснаестерца Костарике. Навас је био немоћан, али се лопта одбила од стативе. Резултат је непромењен.

80. минут: Одлична прилика за Холандију. Центаршут Кајта главом је пробао да у гол преточи Ленс. Навас је одлично одбранио, а помоћни судија свирао је залеђе.

75. минут: Неуспешан набачај Снајдера у казнени простор Костариканаца. Навијачи "лала" желели би Хунтелара на терену.

68. минут: Одличан продор Робена у шеснаестерац. Крилни играч одиграо је дупли пас са Ван Персијем, и таман кад је шутнуо, дефанзивци Костарике одбили су лопту у корнер.

58. минут: Робен је пробао да упосли Кујта, али је одбрана "тикоса" одлично реаговала.

52. минут: Умања је други опоменути играч у екипи Костарике. Робен и Снајдер су пробали уиграну комбинацију после прекида, али је лопта коју је упутио играч Галатасараја завршила високо преко пречке.

Прво полувреме на стадиону "Фонте Нова арена" у Салвадору, завршено је резултатом 0:0, највише захваљујући сјајним одбранама голмана Костарике Кејлора Наваса. Пробали су Депај, Ван Перси и Снајдер из слободног ударца, али је мрежа "тикоса" остала мирна. Судија Ирматов показао је један жути картон до сада, а играчи тренера Пинта нису упутили ниједан ударац ка голу Цилесена.

Kejlor Navas
Кејлор Навас / Извор: Танјуг

45 1. минут: Крај првог полувремена. Холанђани су имали неколико лепих прилика, али је резултат остао непромењен 0:0.

42. минут: Навас је на време излетео и сигурном интервенцијом спречио Ван Персија да озбиљније запрети.

36. минут: Први жути картон на утакмици зарадио је Жуниор Дијаз, после оштрог старта над Робеном. Снајдер је лукаво пребацио живи зид после слободног ударца, али је Навас фантастичном парадом спасао свој гол.

35. минут: После гужве у петерцу Силесена, Холанђани су извршили брз контра напад, али је Дијаз паметно оборио Робена.

29. минут: После грешке у одбрани "тикоса", Депај је ушао у казнени простор и поново упутио ударац ка Навасу. Још једном је голман Левантеа изашао као победник.

25. минут: Поново су "лале" извеле брзу полу-контру, али је линијски судија проценио да је Ван Перси био у офсајд позицији.

Холандија је после 20 минута направила 177 додавања, што је више него на читавом сусрету против Чилеа.

20. минут: Први ударац на утакмици упутио је Ван Перси, који је добио асистенцију од Робена, али је Навас сјајно изашао и скратио угао. Потом се лопта одбила до Снајдера, али је костарикански чувар мреже лако интервенисао.

Robin van Persi
Робин ван Перси / Извор: Танјуг

17. минут: Преко 50.000 навијача на "Фонте Нови" почело је да звижди тимовима због њихове слабе игре. Али, забава на трибинама није изостала.

Fudbalska reprezentacija Kostarike
Фудбалска репрезентација Костарике / Извор: Бета/АП

Поглед на Салвадор, град у ком се одржава последње четвртфинале на овогодишњем Мундијалу.

10. минут: Холандија има 74 одсто посед лопте, али им за сада теренска иницијатива не доноси предност.

Кејлор Навас има најбољи проценат одбрана на шампионату (88 одсто).

4. минут: Де Фрај је направио оштрар прекршај на средини терена, али Ирматов се одлучио само за усмену опомену.

1. минут: Судија Ирматов је дао знак за почетак сусрета.