Покетино: Употреба ВАР технологије штети имиџу енглеског фудбала

28.04.2024. 11:38
Maurisio Poketino
Маурисио Покетино / Извор: Профимедиа

Менаџер Челсија Маурисио Покетино изјавио је да употреба ВАР технологије штети имиџу енглеског фудбала и додао да је његов тим оштећен на мечу са Астон Вилом, преноси Скај спортс.

Покетино се огласио пошто је Челсију синоћ поништен гол у надокнади времена против Астон Виле у 35. колу Премијер лиге. Утакмица је завршена без победника, 2:2, а Челсију је поништен гол Аксела Дисасија у петом минуту надокнаде времена због прекршаја током акције. Лондонском клубу је у првом полувремену такође поништен један гол, али због офсајда Николаса Џексона.

- Сви који су гледали утакмицу биће разочарани. За две различите ствари судија је рекао да су прекршај и поништио је гол и тражио је потврду од ВАР система. Тешко је прихватити, овакве ствари у полуфиналу ФА купа (против Манчестер ситија) пре две недеље, било је играње руком и није досуђен пенал, а судија то није проверио - рекао је Покетино за ТНТ Спортс.

Он је истакао да је после оваквих одлука нарушен имиџ енглеског фудбала.

- Ово је болно и штети имиџу енглеског фудбала. Мислим да ни фудбалери Астон Виле ни њихови навијачи не разумеју због чега је гол поништен. Можемо да причамо о игри или о одлуци - она штети фудбалу - истакао је менаџер Челсија.