Remi Srbije sprečila stativa (VIDEO)

06.06.2014. 20:58 23:55
Brazil - Srbija
Brazil - Srbija / Izvor: Beta/AP

„Orlovi“ poraženi od Brazila 1:0, a strelac je Fred u 59. Minutu. U 71. minutu Jojić nije iskoristio odličnu šansu.

Malo je nedostajalo da Srbija završi bez poraza i treću prijateljsku utakmicu na turneji po američkom kontinentu. Posle pobede nad Jamajkom i remija sa Panamom,

Srbija je izgubila od Brazila 1:0. Strelac jedinog pogotka je bio Fred u 59. minutu. On se odlično snašao posle dodavanja Tijaga Silve, prevario dvojicu fudbalera Srbije i u padu savladao golmana Stojkovića.

Stadion: „Morumbi“ u Sao Paulu.

Sudija: Kaseres (Paragvaj).

Gledalaca: 60.000.

Strelac: Fred (59. minut).

Žuti kartoni: Petrović, Matić (Srbija).

Brazil: Sezar, Alves (od 72. minuta Majkon), Silva, Luiz, Marselo, Gustavo, Paulinjo (od 65. Fernardinjo), Oskar (od 46. Vilijan), Hulk, Nejmar (od 80. Bernard), Fred (od 75. Žo).

Srbija: Stojković (od 89. Lukač), D. Tošić, Ivanović, Petrović (od 86. Mrđa), Tadić (od 71. Z. Tošić), Kolarov, Matić, Jojić, Basta (od 86. Vulićević), Mitrović (od 80. Đorđević), Marković (od 80. Gudelj).

Ovo je četvrti meč i prvi poraz Srbije otkako ju je preuzeo Ljubinko Drulović. Ipak, moglo je da bude drugačije da je Miloš Jojić u 71. minutu bio precizniji. Posle ubacivanja, on je bio najbolji u skoku, šutirao glavom, ali je lopta pogodila stativu.

Do gola Freda je Srbija bila mnogo bolja. „Orlovi“ su stvorili tri odlične šanse u prvom poluvremenu. Dva puta je Sezara mogao da savlada Kolarov, a jednom Mitrović. Najveću pretnju Brazilci su imali preko Nejmara u 18. minutu, ali je njegov udarac blokirao Ivanović. Na kraju poluvremena su se sa tribina čuli zvižduci zbog loše igre Brazilaca. "Karioke" su i na kraju meča ispraćeni zvižducima sa terena.

Prenos uživo možete pratiti na Srbijadanas.com:

90. minut - kraj utakmice.

89. minut - Drulović je zamenio golmane, pa je umesto Stojkovića u igru ušao Lukač.

86. minut - Iz igre je izašao Petrović, a ušao je Mrđa. U igru je ušao i Vulićević, a izašao je Basta.

80. minut - U igru su ušli Filip Đorđević i Gudelj, a izašli Mitrović i Marković. Kod Brazila je izašao Nejmar, a ušao Bernanrdo.

75. minut - Izmena u Brazilu ušao je Žo, a izašao Fred.

74. minut - Hulk je postigao gol za Brazil, ali je sudija dosudio ofsajd. Ipak, na usporenom snimku se vidi da nije bio ofsajd.

72. minut - Nova izmena u Brazilu. Ušao je Majkon, a izašao je Alves.

71. minut - Najbolja šansa za Srbiju. Miloš Jojić je iz blizine šutirao glavom, ali je lopta pogodila prečku.

71. minut - Prva izmena u reprezentaciji Srbije. Ušao je Zoran Tošić, a izašao Tadić.

70. minut - Nejmar šutira iz daljine, ali je bio neprecizan.

65. minut - Druga izmena u Brazilu. Izašao je Paulinjo, a ušao Fernandinjo.

64. minut - Posle gola su Brazilci mnogo opasniji.

59. minut - GOOOOLLL 1:0 za Brazil, strelac je Fred. Tijago Silva je ubacio u šesnaesterac, Fred se bolje snašao između dva igrača i u padu postigao gol.

54. minut - Srbija i u nastavku nastavlja sa napadima i mnogo ozbiljnije deluje na terenu.

46. minut - Nastavljen je meč. Prva izmena na utakmici. Kod Brazila je u igru ušao Vilijan, a izašao je Oskar.

45. minut - Kraj poluvremena, Brazilci svoje fudbalere ispratili zvižducima.

41. minut - Matić je dobio žuti karton posle prekršaja nad Nejmarom.

39. minut - Odlična igra Srbije. "Orlovi" igraju napadački i nimalo se ne boje Brazilaca.

32. minut - Opet šansa za Srbiju. Tadić je centrirao sa desne strane, a Mitrović je glavom poslao loptu pored gola.

30. minut - Nova šansa za Kolarova, ovoga puta još bolja. Ušao je sa leve strane pred gol, šutirao iz blizine, ali pravo u golmana Sezara.

25. minut - Prete Brazilci iz daljine. Pokušao je Fred, ali je lopta otišla pored gola.

18. minut - Prva šansa za Brazil. Nejmar je šutirao, ali je Ivanović zakačio loptu i skrenuo je u korner.

15. minut - Žuti karton za Petrovića zbog faula nad Nejmarom.

9. minut - Prva šansa za Srbiju. Kolarov je ušao sa leve strane u šesnaesterac, prešao Alvesa i šutirao pored gola.

6. minut - Srpski fudbaleri su krenuli hrabro i nisu dozvolili Brazilcima da preuzmu inicijativu.

1. minut - Fudbaleri Srbije su na teren izašli u majicama na kojima piše "Serbia need help". Sudija Kaseres iz Paragvaja je dao znak da utakmica počne.