Реми Србије спречила статива (ВИДЕО)

06.06.2014. 20:58 23:55
Brazil - Srbija
Бразил - Србија / Извор: Бета/АП

„Орлови“ поражени од Бразила 1:0, а стрелац је Фред у 59. Минуту. У 71. минуту Јојић није искористио одличну шансу.

Мало је недостајало да Србија заврши без пораза и трећу пријатељску утакмицу на турнеји по америчком континенту. После победе над Јамајком и ремија са Панамом,

Србија је изгубила од Бразила 1:0. Стрелац јединог поготка је био Фред у 59. минуту. Он се одлично снашао после додавања Тијага Силве, преварио двојицу фудбалера Србије и у паду савладао голмана Стојковића.

Стадион: „Морумби“ у Сао Паулу.

Судија: Касерес (Парагвај).

Гледалаца: 60.000.

Стрелац: Фред (59. минут).

Жути картони: Петровић, Матић (Србија).

Бразил: Сезар, Алвес (од 72. минута Мајкон), Силва, Луиз, Марсело, Густаво, Паулињо (од 65. Фернардињо), Оскар (од 46. Вилијан), Хулк, Нејмар (од 80. Бернард), Фред (од 75. Жо).

Србија: Стојковић (од 89. Лукач), Д. Тошић, Ивановић, Петровић (од 86. Мрђа), Тадић (од 71. З. Тошић), Коларов, Матић, Јојић, Баста (од 86. Вулићевић), Митровић (од 80. Ђорђевић), Марковић (од 80. Гудељ).

Ово је четврти меч и први пораз Србије откако ју је преузео Љубинко Друловић. Ипак, могло је да буде другачије да је Милош Јојић у 71. минуту био прецизнији. После убацивања, он је био најбољи у скоку, шутирао главом, али је лопта погодила стативу.

До гола Фреда је Србија била много боља. „Орлови“ су створили три одличне шансе у првом полувремену. Два пута је Сезара могао да савлада Коларов, а једном Митровић. Највећу претњу Бразилци су имали преко Нејмара у 18. минуту, али је његов ударац блокирао Ивановић. На крају полувремена су се са трибина чули звиждуци због лоше игре Бразилаца. "Кариоке" су и на крају меча испраћени звиждуцима са терена.

Пренос уживо можете пратити на Srbijadanas.com:

90. минут - крај утакмице.

89. минут - Друловић је заменио голмане, па је уместо Стојковића у игру ушао Лукач.

86. минут - Из игре је изашао Петровић, а ушао је Мрђа. У игру је ушао и Вулићевић, а изашао је Баста.

80. минут - У игру су ушли Филип Ђорђевић и Гудељ, а изашли Митровић и Марковић. Код Бразила је изашао Нејмар, а ушао Бернанрдо.

75. минут - Измена у Бразилу ушао је Жо, а изашао Фред.

74. минут - Хулк је постигао гол за Бразил, али је судија досудио офсајд. Ипак, на успореном снимку се види да није био офсајд.

72. минут - Нова измена у Бразилу. Ушао је Мајкон, а изашао је Алвес.

71. минут - Најбоља шанса за Србију. Милош Јојић је из близине шутирао главом, али је лопта погодила пречку.

71. минут - Прва измена у репрезентацији Србије. Ушао је Зоран Тошић, а изашао Тадић.

70. минут - Нејмар шутира из даљине, али је био непрецизан.

65. минут - Друга измена у Бразилу. Изашао је Паулињо, а ушао Фернандињо.

64. минут - После гола су Бразилци много опаснији.

59. минут - GOOOOLLL 1:0 за Бразил, стрелац је Фред. Тијаго Силва је убацио у шеснаестерац, Фред се боље снашао између два играча и у паду постигао гол.

54. минут - Србија и у наставку наставља са нападима и много озбиљније делује на терену.

46. минут - Настављен је меч. Прва измена на утакмици. Код Бразила је у игру ушао Вилијан, а изашао је Оскар.

45. минут - Крај полувремена, Бразилци своје фудбалере испратили звиждуцима.

41. минут - Матић је добио жути картон после прекршаја над Нејмаром.

39. минут - Одлична игра Србије. "Орлови" играју нападачки и нимало се не боје Бразилаца.

32. минут - Опет шанса за Србију. Тадић је центрирао са десне стране, а Митровић је главом послао лопту поред гола.

30. минут - Нова шанса за Коларова, овога пута још боља. Ушао је са леве стране пред гол, шутирао из близине, али право у голмана Сезара.

25. минут - Прете Бразилци из даљине. Покушао је Фред, али је лопта отишла поред гола.

18. минут - Прва шанса за Бразил. Нејмар је шутирао, али је Ивановић закачио лопту и скренуо је у корнер.

15. минут - Жути картон за Петровића због фаула над Нејмаром.

9. минут - Прва шанса за Србију. Коларов је ушао са леве стране у шеснаестерац, прешао Алвеса и шутирао поред гола.

6. минут - Српски фудбалери су кренули храбро и нису дозволили Бразилцима да преузму иницијативу.

1. минут - Фудбалери Србије су на терен изашли у мајицама на којима пише "Сербиа неед хелп". Судија Касерес из Парагваја је дао знак да утакмица почне.