03.05.2014. 21:30
Crvena zvezda - Rad
Crvena zvezda - Rad / Izvor: Foto: MN Press

U 27. kolu Jelen Superlige Crvena zvezda savladala Rad 2:0 (1:0).

Fudbaleri Crvene zvezde preboleli su poraz u večitom derbiju. U 27. kolu Jelen Super lige crveno-beli  na svom stadionu savladali su Rad 2:0 (1:0). Strelci su bili Nenad Milijaš iz penala u 33. minutu i Dragan Mrđa u 48. Pre toga je Partizan deklasirao Donji Srem, a u ostalim mečevima je bilo dosta iznenađenja.

Stadion: Crvene zvezde.

Gledalaca: 12.690.

Sudija: Dejan Filipović.

Strelci: 1:0 Milijaš iz penala (33), 2:0 Mrđa (48).

Žuti kartoni: Kasalica, Kovačević, Pavićević (Crvena zvezda), Raspopović (Rad).

Crvena zvezda: Bajković, Mijailović, Kelhar, Pavićević (od 77. minuta Krneta), Pečnik, Ninković, Milijaš, Kovačević (od 83. Gogić), Lazović, Kasalica (od 70. Rakić), Mrđa.

Rad: Danilović, Knežević, Urošević (od 85. Babić), Ćirković, Lazevski, Gnjatić, Raspopović, Milošević, Stanojević, Rodić (od 54. Mihajlović), Injac (od 38. Radivojević).

Od prvog minuta su crveno-beli krenuli ofanzivno i stvarali šanse. Prvu ozbiljniju šansu je imao Mijailović u 16. minutu, ali je šutirao pored gola. Tri minuta kasnije i Ninković se oprobao, ali je njegov šut završio pored stative.

Rad je prvi put zapretio u 22. minutu. Nejc Pečnik je pogrešio ispred šesnaesterca, lopta je došla do Raspopovića, koji je ušao u kazneni prostor i šutirao preko gola. Ova greška Pečnika je razbesnela golmana Bajkovića koji je imao nešto da kaže slovenačkom reprezentativcu.

Povela je Zvezda u 33. minutu i to iz penala. Pre toga je pred golom Rada Raspopovića lopta pogodila u ruku, a sudija je pokazao na belu tačku. Ostaje dilema da je bilo namerno igranje rukom ili ne. Raspopović se bunio, pa mu je sudija Filipović pokazao žuti karton. Odgovornost je preuzeo kapiten Milijaš i uradio ono što njegovi saigrači nisu u prošlom meču protiv Partizana. Jako je raspalio po lopti i savladao golmana Danilovića.

Novi problem za Rad je nastao u 38. minutu. Injac se povredio posle jednog duela i trener Stevan Mojsilović je umesto njega morao da uvede Radivojevića.

Drugi gol za Zvezdu je postigao Mrđa u 48. minutu. Milijaš je izveo korner, a Mrđa je bio na pravom mestu i glavom poslao loptu u mrežu.

Posle ovog perioda utakmica je ušla u mirniji tok. Crveno-beli su čuvali rezultat, Rad nije imao snage za preokret. Vredna pomena je šansa Kneževića u 75. minutu. Fudbaler Rada je izveo slobodan udarac sa 25 metara, ali je lopta otišla pored gola.

Malo je nedostajalo da Mrđa postigne treći gol za Zvezdu. Istrčao je kontru po desnoj strani, šutirao je iz blizine, ali prilično neprecizno. Izjavu trenera Slaviše Stojanovića možete pročitati OVDE.