03.05.2014. 21:30
Crvena zvezda - Rad
Црвена звезда - Рад / Извор: Фото: МН Press

У 27. колу Јелен Суперлиге Црвена звезда савладала Рад 2:0 (1:0).

Фудбалери Црвене звезде преболели су пораз у вечитом дербију. У 27. колу Јелен Супер лиге црвено-бели  на свом стадиону савладали су Рад 2:0 (1:0). Стрелци су били Ненад Милијаш из пенала у 33. минуту и Драган Мрђа у 48. Пре тога је Партизан декласирао Доњи Срем, а у осталим мечевима је било доста изненађења.

Стадион: Црвене звезде.

Гледалаца: 12.690.

Судија: Дејан Филиповић.

Стрелци: 1:0 Милијаш из пенала (33), 2:0 Мрђа (48).

Жути картони: Касалица, Ковачевић, Павићевић (Црвена звезда), Распоповић (Рад).

Црвена звезда: Бајковић, Мијаиловић, Келхар, Павићевић (од 77. минута Крнета), Печник, Нинковић, Милијаш, Ковачевић (од 83. Гогић), Лазовић, Касалица (од 70. Ракић), Мрђа.

Рад: Даниловић, Кнежевић, Урошевић (од 85. Бабић), Ћирковић, Лазевски, Гњатић, Распоповић, Милошевић, Станојевић, Родић (од 54. Михајловић), Ињац (од 38. Радивојевић).

Од првог минута су црвено-бели кренули офанзивно и стварали шансе. Прву озбиљнију шансу је имао Мијаиловић у 16. минуту, али је шутирао поред гола. Три минута касније и Нинковић се опробао, али је његов шут завршио поред стативе.

Рад је први пут запретио у 22. минуту. Нејц Печник је погрешио испред шеснаестерца, лопта је дошла до Распоповића, који је ушао у казнени простор и шутирао преко гола. Ова грешка Печника је разбеснела голмана Бајковића који је имао нешто да каже словеначком репрезентативцу.

Повела је Звезда у 33. минуту и то из пенала. Пре тога је пред голом Рада Распоповића лопта погодила у руку, а судија је показао на белу тачку. Остаје дилема да је било намерно играње руком или не. Распоповић се бунио, па му је судија Филиповић показао жути картон. Одговорност је преузео капитен Милијаш и урадио оно што његови саиграчи нису у прошлом мечу против Партизана. Јако је распалио по лопти и савладао голмана Даниловића.

Нови проблем за Рад је настао у 38. минуту. Ињац се повредио после једног дуела и тренер Стеван Мојсиловић је уместо њега морао да уведе Радивојевића.

Други гол за Звезду је постигао Мрђа у 48. минуту. Милијаш је извео корнер, а Мрђа је био на правом месту и главом послао лопту у мрежу.

После овог периода утакмица је ушла у мирнији ток. Црвено-бели су чували резултат, Рад није имао снаге за преокрет. Вредна помена је шанса Кнежевића у 75. минуту. Фудбалер Рада је извео слободан ударац са 25 метара, али је лопта отишла поред гола.

Мало је недостајало да Мрђа постигне трећи гол за Звезду. Истрчао је контру по десној страни, шутирао је из близине, али прилично непрецизно. Изјаву тренера Славише Стојановића можете прочитати ОВДЕ.