JSL: Spalević za spas Radničkog 1923, borba za opstanak još nerazrešena

25.05.2014. 19:17
Darko Spalević fudbaler Radničkog 1923
Darko Spalević fudbaler Radničkog 1923 / Izvor: Facebook

Veteran Kragujevčana doneo je tri boda u Novom Pazaru koji po svoj prilici znače opstanak, dok će ostali "davljenici" spas potražiti u poslednjem kolu.

U nedelju su odigrane utakmice pretposlednjeg, 29. kola Jelen superlige. Šampionska trka je rešena, Crvena zvezda obezbedila je titulu trijumfom nad OFK Beogradom (4:2). Partizan je uprkos pobedi nad Spartakom (1:4), postao vicešampion.

Borba za opstanak je, pak, daleko zanimljivija i biće gotova tek u poslednjoj rundi lige. Voždovac je savladao Rad sa 2:1 i poslao "građevinare" na dno tabele. Javor je uspeo da iščupa bod u Jagodini (1:1) i pobegne sa poslednjeg mesta, ali je Ivanjčanima za opstanak potreban trijumf nad Napretkom u sredu, kao i da se poklope drugi rezultati.

U direktnom okršaju za igranje u eliti sledeće sezone, Donji Srem i Sloboda odigrali su bez golova, ali su Užičani u gorem položaju jer se nalaze na trećem mestu od dna, na mestu koje vodi u baraž sa trećeplasiranim u drugoj ligi.

Najveći posao obavili su igrači Radničkog 1923. Puleni Dragoljuba Bekvalca savladali su Novi Pazar u gostima golom Spalevića u 52. minutu i pobegli od crte tri boda. Meč su obeležila dva prekida. Prvi je bio u 15. minutu zbog pirotehnike koju su domaći navijači ubacili na teren. Utakmica je nastavljena pošto je deo tribina ispražnjen, a u drugom poluvremenu usledio još jedan zastoj, iz istih razloga.